Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

10.Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirildi

10.Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirildi
  • 10.05.2019
  • 10.Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü Gerçekleştirildi için yorumlar kapalı
  • 283 kez okundu

Arhavi’de 10.’ su düzenlenen Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü EtkinliğineArhavi Kaymakamı  HasanOngu Katıldı.

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 10.’ su düzenlenen Kapistona Zirve Doğa Yürüyüşü etkinliğine; Arhavi Kaymakamı HasanOnguve Eşi, Belediye Başkan Vekili Mustafa Kemal Tatar ve Eşi, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Hüsnü Özcan, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Nurullah İNANÇ ve Çoruh Üniversitesi Öğrencileri ve Turizm Derneği Üyeleri olmak üzere gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

Arhavi Turizm Kültür ve Folklor Derneği Başkanı (ARTUD) Refik LAKERTA ve Arhavim.Net ‘in katkılarıyla düzenlenen 10. Kapistona Zirvesi Doğa Yürüyüşüne; Cumhuriyet meydanında toplanan doğa severler araçlarla Güngören köyüne hareket ederek, buradan el değmemiş doğal güzellikler içerisinde ve harikulade manzaralar eşliğinde Kapistona Zirvesinin kalbine, yürüyüş gerçekleştirdiler.

Katılımcılar ayrıca mola verdikleri doğa harikası yerlerde, Arhavi Kültürünü yansıtan yiyeceklerden tadarken, katılımcılar arasında makara düzeneğine bağlı su kovası çekme yarışması düzenlendi ve horon eşliğinde hoşça vakit geçirdiler.

Arhavi Kaymakamlığınca yapılan açıklamada; “İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına; etkinliğe destek olan, emek veren, tüm doğasever derneklere, katılımcılara teşekkür ediyoruz.” İfadelerine yer verildi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ