Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Sabaha Kadar Devam Etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Sabaha Kadar Devam Etti
  • 17.07.2020
  • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Sabaha Kadar Devam Etti için yorumlar kapalı
  • 1.145 kez okundu

Artvin’de , “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri sabaha kadar devam etti.

Çoruh Park’ta gerçekleştirilen etkinlikler ellerindeki Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, önce saygı duruşunda bulundu, ardından da İstiklal Marşı’nı okudu.

Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden etkinliklerde İl Müftüsü Hasan Güneş dua okudu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Yavuz yaptı.

15 etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren şiirler öğrenciler tarafından okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta burada yaptığı konuşmasında, 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha lanetleyerek milletimizin darbelere hiçbir zaman geçit vermeyeceğini söyledi.

Daha sonra AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı ile MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Ardından 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödüller verildi.

Artvin Halk Eğitim Merkezi Mehteran Takımının marşlar çaldığı program bisiklet grubunun gösterisi ile devam etti. Kahramanlık ezgileri dinletisi ise katılımcıları duygulandırdı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde 15 Temmuz gecesinin yaşananların gösterildiği sinevizyon gösterisi izleyenlerden duygusal anlara neden oldu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin 4. yılında saat 00.13 te tüm Türkiye’de olduğu gibi Artvin’de de camilerden selalar okundu.

15 Temmuz gecesinin simgesi haline gelen selalar okunmasının ardından, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak adına hain darbe girişimi gecesinde olduğu gibi demokrasi nöbeti tutulmaya başlandı.

Nöbet esnasında İl Müftülüğünce hazırlanan ilahi dinletisi alanda bulunan vatandaşların vatan, bayrak, din gibi manevi duygularını en üst seviyeye çıkardı.

Valimiz Yılmaz Doruk ve eşi Meral Doruk Hanımefendi, ilimiz protokolü ve çok sayıda vatandaşımız maske takarak sosyal mesafe kuralına uyarak etkinlikleri takip etti.

AVBM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ