Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

AÇÜ’deDüzenlenen Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları Sona Erdi

AÇÜ’deDüzenlenen Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları Sona Erdi
  • 24.12.2018
  • AÇÜ’deDüzenlenen Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları Sona Erdi için yorumlar kapalı
  • 1.057 kez okundu

Üniversite Sporları Federasyonunun 2018-2019 Faaliyet Programında yer alan Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları, Artvin Çoruh  Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Üniversite Sporları Federasyonunun 2018-2019 Faaliyet Programında yer alan Üniversitelerarası Voleybol 2. Lig Grup Müsabakaları, Artvin Çoruh    Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

AÇÜ 15 Temmuz Kapalı Spor Salonunda düzenlenen açılış töreninde, Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında sporun dostluğu ve kardeşliği temsil ettiğini, mücadelenin ve rekabetin yanı sıra paydaş olma ve eşlik edebilme değerlerini ihtiva ettiğini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, böylesi bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Müsabakalar 21 Aralık 2018 Cuma günü sona erdi.

Kadın-Erkek kategorilerinde düzenlenen ve beş gün süren grup müsabakalarında Artvin Çoruh Üniversitesiyle birlikte Atatürk Üniversitesi (Erzurum), Kafkas Üniversitesi (Kars), Muş Alparslan Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Rize) ve Siirt Üniversitesi voleybol takımları yer aldı. Müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara kupa ve başarı belgeleri verildi.

Kadın-Erkek kategorilerinde düzenlenen ve beş gün süren grup müsabakalar sonunda Bayanlarda birinciliği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, ikinciliği Atatürk Üniversitesi ve üçüncülüğü de Siirt Üniversitesi kazandı.

Erkekler müsabakalarında birinciliği Kafkas Üniversitesi, ikinciliği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve üçüncülüğü de Artvin Çoruh Üniversitesi kazandı.

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ