Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Adalet Ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresini Yaptı!

Adalet Ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresini Yaptı!
  • 25.08.2018
  • Adalet Ve Kalkınma Partisi 6. Olağan Büyük Kongresini Yaptı! için yorumlar kapalı
  • 25.549 kez okundu

Adalet Ve Kalkınma Partisi ( AKP) 6. Olağan Büyük Kongresinde binlerce kişi toplantı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde, önemli mesajlar verdi.

Ankara’da gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partililerin yanı sıra AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk,  AK Parti Artvin İl Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri katıldı.

Partililer salonda yerlerini alırken, 9 partiden temsilciler ile yabancı devlet adamları da kongreye katıldı. Kongre öncesi salonun dışarısında bekleyenlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Yok şuymuş yok buymuş yok dolarmış. Onların doları varsa bizim de Allahımız var. Bizi çökertemediler, bundan sonra da çökertemeyecekler” dedi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüken ama bizi stratejik hedef haline getirenlere teslim olmayacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti 6’ncı Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu’nda başladı. Kongre öncesi salonun içerisinde ve dışarısında binlerce kişi toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salona girmeden önce, dışarıda bekleyen vatandaşlara seslendi. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan, kongreyle dünyaya farklı bir mesaj vereceklerini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kongrede yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

Kongrenin gerçekleşeceği salon içerisine, “Kararlı bu dava, Türkiye’den dünyaya kısık seslerin sesi olmaya”, “Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik”, “Millet bir, hedef bir”, “İşimiz hizmet, gücümüz millet”, “Değişim yenilenerek devam ediyor” yazılı afişler yer aldı. Ayrıca salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinde resmi bulunan “Millet bir, hedef bir” yazılı dövizler taşındı. Kongre öncesi salonu dolduran partililer yoğun şekilde tezahürat yaparak sık sık, “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi salon dışarısında bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan, “Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Şu anda partimiz 17 yaşında. Genç, dinamik ve geleceğe çok daha iyi hazırlanan bir parti olarak Türkiye ve dünyaya bu mesajları tekrar veriyoruz. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere hem sandıklarda hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz. Yok şuymuş yok buymuş yok dolarmış. Onların doları varsa bizim de Allah’ımız var. Bizi çökertemediler, bundan sonra da çökertemeyecekler. Yeter ki siz ayakta durun. Dimdik ayakta durduğumuzun mesajını vereceğiz. Yeni sistemde AK Parti’nin iktidarı ile 81 milyon insanca yaşamın erdemine ulaşacak. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim ülkemizin, milletimizin birliğini daim kılsın.

Bizi Stratejik Hedef Yapanlara Teslim Olmayacağız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kongresi’nde hitap etti. Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Milletimize verdiğimiz sözü tutmanın bahtiyarlığıyla karşınızda bulunuyorum. AK Parti teşkilatında görev almış herkese şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’de teşkilatın faaliyetlerinde her seviyedeki kadrolarına hanımlara ve gençlere özel önem veren tek parti AK Parti’dir. AK Parti sizlerle bugünlere geldi. Nice 17 yıllara sizlerle ulaştıracağız.

AK Parti kağıt üzerinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulmuş bir partidir. Kağıt üzerinde 60 kurucu üyeyle kurulmuş bir partidir. AK Parti’nin asıl kurucu milletimizin bizatihi kendisidir. AK Parti’nin en olduğunu anlayabilmek için önce medeniyetimize ve tarihimize vakıf olabilmek gerekir. AK Parti başlangıçtır. AK Parti hicrettir. AK Parti Malazgirt’tir. AK Parti Anadolu’daki tüm izlerimizdir. AK Parti Selçukludur, Osmanlıdır. AK Parti fatihtir. AK Parti müdafidir. AK Parti Çanakkale’dir. AK Parti Kut-ul Amare’dir. AK Parti İstikbal Harbimizdir. AK Parti çok partili hayattır. AK Parti kalkınmadır. AK Parti bugündür. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir. Bunun için AK Parti’yi milletimiz kurmuştur diyoruz.

“Kimse Bu Milletle Oynamaya Kalkmasın”

Biz hakkımızı değil, ülkemizin ve milletimizin şerefini savunuyoruz. Bazılarının dünyalarından şeref, namus, haysiyet gibi kavramların karşılığı olmayabilir. Milletimizle birlikte 16 yıldır karşımıza çıkan onca sıkıntıya, engele, tuzağa bu inançla karşı koyduk ve zafere ulaştık. 15 Temmuz destanını bu hissiyatla kazandık. Bugün de birileri kurla, dövizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de diyoruz ki, oyununuzu gördük, meydan okuyoruz. İman varsa, imkan da vardır. Milletimiz nice ihanetleri, tuzakları hep imanıyla boğmuştur. Bugün de imanımızla mücadelemizi yürütüyoruz. Hem cesareti hem aklı olan bu milletin karşısında hiçbir fani güç tanımıyoruz. Hiç kimse bu milletle bu ülkeyle oynamaya kalkmasın. Buradan bir kez daha haykırıyoruz, başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, ülkemizi yıkamayacaksınız. Çünkü biz Türkiyeyiz, çünkü biz Müslümanız.

“Bizi Stratejik Hedef Haline Getirenlere…”

Biz hiçbir zaman mücadeleden kaçan, kendi alanını korumayan bir parti olmadık, olmayacağız. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada gördüğümüz her haksızlık karşısında sesimizi yükseltmekten geri durmadık. Zalimler vurdukça sinenlerden, acılardan çıkar sağlamaya çalışan menfaatperestlerden olmadık. Ülke yanarken fırsatçılık peşinde koşanlara itibar etmedik. Hayatlarını ve geleceklerini kurtarmak isteyen masum insanlara çelme takanlardan olmayacağız. Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüken ama bizi stratejik hedef haline getirenlere teslim olmayacağız. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağına inandık.

“Kurdukları Tuzaklar Yetmedi…”

AK Parti olarak karanlık odakların dümen suyuna girmedik. Gücümüzü darbecilerden, vesayet odaklarından değil milletimizden aldık. Milletimizin talep ve beklentilerine göre icraat yaptık. Biz medeniyetimizin köklerini Medine’nin minberinde, Mescid-i Aksa’nın minaresinde ararız. Biz ülkemizi çok sevdik. Sevdiğimiz için de ülkemize birinci sınıf demokrasi, hizmet, ekonomi yakışır dedik. Bunun için çalıştık, mücadele ettik. Hep inşa etmenin, üretmenin, büyütmenin peşinde olduk.

Dışarıdan kurdukları tuzaklar yetmedi, içerideki ihanet odaklarını harekete geçirdiler. Sokak, yargı-emniyet darbesi yapmaya çalıştılar. Sınır darbesi yapmaya kalktılar, siyaset darbesi yapmaya kalktılar. Kuru, dövizi, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar.

EĞİTİM SİSTEMİ: Eğitimde 12 yıllık zorunlu eğitimi 4+4+4 şeklinde kademeli hale getirerek yeni bir dönem başlattık. Çocuklarımız önündeki ayrımcı uygulamalara son verdik. Üniversite sayımız 76’ydı şu anda 207 üniversitemiz var. Gençlerimize spordan sanata kadar hizmet veren gençlik merkezlerimiz 9’da 286’ya çıkardık. Yurtlarımızdaki yatak kapasitesi 188 binden 660 bine çıkardık. Her branşta sporcularımızın yetişmesi için özel programlar uyguluyoruz.

SAĞLIK SİSTEMİ: Türkiye sağlıkta bir değişim, dönüşüm sürecini yaşadı. Ambulans hizmetlerinden 2 milyon 600 binin üzerinden vatandaşımız yararlandı. Yozgat, Isparta, Mersin, Adana ve Elazığ şehir hastanelerini hizmete aldık. Toplam 44 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerini hizmete sokuyoruz.

ADALET SİSTEMİ: Mahkemelerimizi köhne binalardan kurtardık. Hakim ve savcı sayımızı 17 bine, toplam adalet personeli sayısını da 62 bine çıkararak hizmetlerin daha hızlı ve kaliteli verilmesini sağladık. Yargıtay ve Danıştay’ın yükünü hafiflettik. Temel kanunlarımızın tamamını yeniledik.

ULAŞIM SİSTEMİ: Ulaşım ağlarında trafik güvenliğini sağlamak için önlemler almaya devam ediyoruz. 26 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. 83 tünele 265 tane daha ekledik. Marmaray’dan geçen yolcu sayısı 275 milyon. Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli gibi nice eserleri milletimizin hizmetine sunduk. Kanal İstanbul’u hayata geçirmek için kolları sıvadık. Kanal İstanbul’la birlikte dünyaya büyük bir mesaj vereceğiz. Hava yolunu halkın yolu haline getirdik. Tersane sayısını 78’e çıkardık. İnternet abone sayısını 70 milyona çıkardık.

SAVUNMA SİSTEMİ: Ülkemizde halen yürütülmekten olan savunma sanayi harcamaları tutarı 45 milyar doları aştı. Yakın zamanda 75 milyar doları bulacaktır. İnsanlı ve insansız hava araçlarından, gemilerden tankına topuna kadar savunma sanayimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz. Sınırötesindeki tehditleri kaynağında kurutmaya kararlıyız. Kandil’i, Sincar’ı, Mahmur’u kaynağında kurutacağız.

KÜLTÜR ALANI: Müze sayımıza 36 yeni müze ekledik. Müzelerimizin yanında dizi ve film sektörümüzü dünyaya açtık. Bu ihraçla ABD’nin ardından 2. sıradayız. Millet Kıraathaneleri projemizde kütüphaneleri günlük hayatın içine sokuyoruz. Turizm alanında büyük bir atılım yapıyoruz. Şu anda sayısı 459’a ulaşan mavi bayraklı plajlarımızla dünyada 3. sıradayız.

DIŞ POLİTİKA: Dış politikada ülkemize yakışır adımlar atıyoruz. Oyun kuran bir Türk dış politikası inşa ettik. Her yerde ülkemizin başının dik durmasını sağladık. Büyükelçilik, konsolosluk statüsündeki temsilcilik sayısını 240’a çıkardık.

EKONOMİ SİSTEMİ: Kişi başı milli gelirimiz 11 bin dolara yükseldi. Ekonomik büyüklük olarak 17. sıraya çıktı. 16 yılda 50 milyar doların üzerinde 159 kamu-özel ortaklığını hayata geçirdik. Enflasyon ve faizde hedeflerimize ulaşamazsak da hedeflerimize yaklaştık.

Hacer ERER

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ