Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

AK Parti Milletvekili Balta Mazbatasını Aldı

AK Parti Milletvekili Balta Mazbatasını Aldı
  • 28.06.2018
  • AK Parti Milletvekili Balta Mazbatasını Aldı için yorumlar kapalı
  • 1.505 kez okundu

24 Haziran seçimlerinde AK Parti Artvin Milletvekili seçilen Av. Ertunç Erkan Balta, Artvin Adliyesi’nde mazbatasını alarak resmi olarak Milletvekili görevine başlamış oldu.

Artvin’de 7 yıl AK Parti Artvin İl Başkanlığı görevini yürütürken istifa ederek Milletvekili adayı olan Erkan Balta, milletvekilliğini resmiyete çeviren mazbatasını alarak milletvekilliğine resmen başladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiyle AK Parti’den Artvin Milletvekili seçilen Balta, Artvin Adliye Sarayı’na geldi. İlk kez milletvekili olma heyecanını yaşayan Balta mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Şükran Şanlıer Çelik’ten aldı. Erkan Balta kendisine teşekkür ederek vekilliğinin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Mazbata töreninde Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, AK Parti Artvin İl Başkanı Fikret Erdoğan, Merkez İlçe Başkanı Şenol Alpaslan, Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının yanı sıra il ve ilçe teşkilat üyeleri hazır bulundular.

AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta adliye önünde mazbatasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada Artvin Milletvekili olarak mazbata almanın onurunu gurunu yaşadığını belirterek Artvin’in sorumluğunu almış ve Artvin’i temsil edecek sorumluluğunun farkında olduğunu belirtti. AK Parti Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta açıklamasında; “ Artvin’in sorumluluğunu almış olmak Artvin’i temsil edecek olmakla sırtımıza önemli bir yük aldığımızın farkındayız. Beni bu noktaya getiren oyları ile destek olan bütün hemşerilerimize ayırt etmeksizin teşekkür ediyorum. Rabbim bizi mahçup etmesin. İnşallah hayırlı güzel hizmetlere anlımız ak onurlu bir şekilde imza atmak görevimizi tamamlamayı nasip eylesin” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Erkan Balta’nın mazbatasını alması sonrasında törene katılanların tebriklerini kabul etti. Törene katılanlar daha sonra hep birlikte hatıra fotoğraf çekinerek anı ölümsüzleştirdiler.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ