Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Altınordu Futbol Okulu’ndan Müthiş Başarı

Altınordu Futbol Okulu’ndan Müthiş Başarı
  • 03.10.2019
  • Altınordu Futbol Okulu’ndan Müthiş Başarı için yorumlar kapalı
  • 13.558 kez okundu

Futbol Okulu Takımı Aydın’da Şampiyon Oldu

Artvin Altınordu Futbol Okulu Aydın’da Gerçekleştirilen 2006-2007 Doğumlular Elit futbol turnuvasına katılarak guruplarında şampiyon oldu. Yaklaşık 1 ay önce başka yaş aralığında turnuvaya katılarak oynadıkları futbol ile göz dolduran ve en çok konuşulan takım olan. Artvin Altınordu Futbol okulu bu kez şampiyon olmayı başardı.

Bin 700 kilometre yoldan gelerek sahaya çıkan Artvin takımı ilk maçını kaybetse de diğer maçların tamamını kazanarak çeyrek finale, yarı finale ve ardından finale çıktı. Final oynayacak karşı takım sahaya çıkmayınca Artvin Altınordu Futbol Okulu Futbol Takımı şampiyon oldu.

Şampiyonluk sonrası açıklama yapan Futbol Antrenörü Sezgin Uluköy, sosyal medyadan yazdığı yazısında Artvin Belediye Başkanı Elçin’eithafen şu ifadelere yer verdi: “Artvin’de,Altınordu spor okulunda Ahmet Külük ve Mehmet Sezgin Uluköy hocalarımızın nezdinde yağmur çamur demeden varlarını yoklarını ortaya koyarak,onca yaşanan olumsuzlukları tek tek buyuk bir özveriyle aşıp gördüğünüz o kocaman yürekli arslan parçalarını yetiştirerek egede Artvin ilimizi temsilen rakiplerine sahaları dar ederek çeyrek finale adını yazdıran bu gençlere iyi bakın.

Benim şampiyon olacaklarına inancım tam.Ancak olamasalar da gönlümüzün şampiyonudurlar. Şimdi size soruyorum ve bütün kurum ve kuruluşlarının devlet büyüklerine ve özellikle SayınBelediye başkanımız Demirhan başkana sesleniyorum.Bu çocuklar en basta anne ve babaların sağdan soldan kısarak arttırdıkları meblağla çocuklara bu mutluluğu yaşatmak için çabalıyorlar. Hocalarımız varını yoğunu ortaya koymaktalar ve bu çocuklar bugün çeyrek, yarın final belki de şampiyon olacaklar.

Yani Artvin de bir şeyler olmakta.Elin adamına verene kadar kendi çocuklarımıza sahip çıkalım.Kulüp kuralım, destek verelim. Gençlerimiz hiç değilse kötü yola düşmekten (uyuşturucu,sigara,kahvehane,meyhane) gibi yerlerden uzak tutup pırıl pırıl gençler yetiştirelim. Sayın başkanımızın gerekli hassasiyeti hususunda ilgi göstereceğini yada bir çözüm bulma hususunda girişimlerini beklemek ümidiyle.”

Sezgin Uluköy’ün dediği gibi takım şampiyonluğu kazandı

Altınordu Artvin Futbol Takımı hocası Ahmet Külük takımın şampiyon olmasının ardından yaptığı açıklamada; “Evet,  Bin 700 kilometre uzaktan geldik. Çocuklarımız yoruldu. Ama yılmadı. Bunu asla bahane etmedi. Yürekten inandı. İlk maçı kaybetmemize rağmen daha sonra tüm maçları alarak finale yükseldi ve şampiyon olmayı başardı. Çok sevinçliyiz, mutluyuz, gururluyuz.

Gerçekten kıt imkanlar dahilinde büyük hayallerin başarıların peşindeyiz. Hedefimize ulaşmak için bütün gayretimizle çalışıyoruz. Biz biliyoruz ki Artvin’de çok gizli ve muhteşem yetenekli gençlerimiz var.

Bu gençleri biz keşfedeceğiz ve Türk Futboluna mutlaka yıldızlar kazandıracağımızın hayalini kuruyoruz. Bu bilinçle çalışıyoruz. Bugün gördük ki artık hayal değil. Biz de çok yetenekli gençler var. Hem çok iyi futbolcu olacaklar hem de çok dürüst, ahlaklı, insanlığı öne almış, kültürlü gençler yetişiyor. Bu gençler asla kötü alışkanlıklar edinmeyecekler. Bu gençler boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirecekler. Millete devlete faydalı bireyler olarak yetişecekler. Zaten hepimizin asıl amacı bu değil mi? Ben tüm futbolcularımı, takım antrenörü Sezgin hocamı kutluyorum.

Artvin’e şampiyon takım olarak dönmek çok onur verici bir sonuç oldu. Daha çok büyük başarılar bizi bekliyor. Ben bunu görebiliyorum. Futbolcularımızın Ailelerine böyle güzel, akıllı, ahlaklı, terbiyeli, başarılı ve zeki çocuklar yetiştirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ