Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Ardanuç Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği Yeni Yerine Taşındı

Ardanuç Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği Yeni Yerine Taşındı
  • 18.03.2019
  • Ardanuç Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği Yeni Yerine Taşındı için yorumlar kapalı
  • 214 kez okundu

Ardanuç Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği anlamlı bir günde yeni yerine taşındı. 18 Mart 2019Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında yeni yerine taşınan Derneğin açılışını Ardanuç Kaymakamı ve Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir le birlikte Dernek Başkanı Seyfi Öztürk, şehit aileleri birlikte yaptı.   Başkan Yıldırım Demir  eski noterin yerini derneğe tahsis etti.

Açılış öncesi Ardanuç Belediyesi Çanakkale şehit ve gazilerinin ruhuna lokma döktürdü. Derneğin yeni yerine taşınması ve Çanakkale şehitlerini anma Günü nedeniyle Ardanuç Müftüsü dua etti.

Ardanuç Şehit Aileleri ce Gaziler Derneği Başkanı Seyfi Özgtürk açılış konuşmasında; “

Vatanın bölünmez bütünlüğünü canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz anılarını yaşata bilmek için, değerli belediye başkanımız Yıldırım Demir beyefendiden bir yer talep ettik.  Oda bizlere bir yer tahsis ederek içini donattı. Kendisine şahsım ve şehit aileleri gaziler adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Sayın kaymakamımız M. Furkan Sancaktutar beyefendiye bize gerçekleştirdiği ziyarette kendisinden bir bilgisayar istedik sağolsun verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bugün hep beraber bu yerimizin açılışını yapacağız ben inanıyorum ki bugün Ardanuç Halkı olarak şehit ve gaziler derneğimize sahip çıkacağız” dedi.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ise,” Bugün Çanakkale zaferinin 104. Yıl dönümü, Çanakkale büyük bir zafer, çünkü ülkemizi işgal etmek isteyen emperyalist devletlere karşı verilen bir mücadele. O zaferde Atatürk gibi bir askerin doğuşunu görüyoruz. Çanakkale aynı zamanda 250 bin şehit verdiğimiz  bu güzel ülkenin zafer  günleri yaşamamıza vesile olan yüz binlerce şehidimizi andığımız gün. Ben bu vesileyle hem Çanakkale’de hem de bu güne kadar bu güzel ülkemiz için şehit düşen bütün şehitlerimizi rahmetle saygı ile anmak istorum. Gazilerimizi yaşayanlara uzun ömürler ölenlere rahmet diliyorum. Aynı zamanda derneğimiz açılışı var onunda ilçemize hayırlı uğurlu olmasının diliyorum” dedi

Ardanuç Kaymakamı M.Furkan Sancaktar ise, ”Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl dönümündeyiz.  Millet olarak hiçbir zaman birilerinin esareti altında yaşamadık. Bu Türkiye coğrafyası devletimizin kuruluşundan Anadolu’nun her bir toprağı şehit ve gazi kanıyla boyanmış. Aziz şehitlerimizin kahraman ailelerini gazilerimizi el üstünde tutmaktır. Bugün Ardanuç’ta da iki yıldır faaliyet gösteren derneğimiz. Belediye başkanlığımız tahsisiyle güzel bir yere sahip oldu. Biz kahramanlık olarak belediyemiz olarak derneğimizin eksikliklerine yardımcı olduk. Bundan sonrada elimizden geleni katkıyı sağlayacağız. Bir Ardanuç olarak şehitlerimize gazilerimize sahip çıkmayı bildik bundan sonrada devam edecek. Gazilerimiz şehit ailelerimiz fırsat buldukça buraya gelecek burada vakit geçirecekler. Sorunlarımız eksikliklerimizi konuşacağız dertlerimiz paylaşacağız mutluluklarımıza ortak olacağız. Bu vesileyle derneğimiz acılığının hayırlı olmasını diliyorum” dedi

Daha sonra derneğe gelen Şehit aileleri ve gaziler burada Kaymakam M. Furkan Sancaktutar  ve  Belediye Başkanı  Yıldırım Demir’e teşekkür etti.

Dernek Başkanı Seyfi Öztürk, Ardanuç’ta şehitlerin isimlerinin cadde sokaklara verilmesini istedi. Başkan Yıldırım” Biz belediye olarak tüm şehitlerimizin isimlerini cadde ve sokaklarımıza, parklarımıza verdik. Eğer sizin bildiğiniz, bizim vermediğimiz isimler varsa bildirin. Ancak şu ana kadar ismi verilmemiş şehidimiz yoktur.” Dedi. Kaymakam M. Furkan Sancaktutar’da her zaman derneğin yanında olacaklarını dile getirdi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ