Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Ardanuç’ta Değişim Talebinin Adresi Fahri Acar, 40 Projeyle Geliyor

Ardanuç’ta Değişim Talebinin Adresi Fahri Acar, 40 Projeyle Geliyor
  • 29.03.2019
  • Ardanuç’ta Değişim Talebinin Adresi Fahri Acar, 40 Projeyle Geliyor için yorumlar kapalı
  • 216 kez okundu

Fahri Acar: Ardanuç’u Bölgemizin Yıldızı Haline Getireceğiz

Ardanuç Belediyesi Doğumdan Ölüme Kadar Yaşamın Her Alanında Ardanuç Halkının Yanında Olacak

Ardanuç ilçesinde yerel seçimler öncesinde değişim rüzgarları esiyor. Belediyecilik hizmetleri açısından büyük sorunlar yaşayan ve ilimizin belediyecilik hizmetlerinden en az yararlanan ilçelerinin başında gelen Ardanuç’ta tam anlamıyla Cumhur İttifakı’nın ortak adayı AK Parti Ardanuç Belediye Başkan adayı Fahri Acar rüzgarı esiyor. Yaklaşık 4 aydır Ardanuç’u karış karış gezen, sıkmadık el görüşülmedik vatandaş bırakmayarak Ardanuç halkının taleplerini toplayarak ilçeye vizyon katacak, ilçeyi adeta baştan aşağı yenileyecek 40 vizyon proje hazırlayarak halkın karşısına çıkan Fahri Acar, Ardanuç halkının desteğini arkasına alarak 31 Mart’ta ilçedeki değişimi başlatmak istiyor. Yerel seçimlere sayılı günler kala gazetemize özel açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Belediye Başkana adayı olan Fahri Acar, devlet tecrübesi, iktidar desteği, bilgi birikimi ile birlikte Ardanuç’un sorunlarını çözmeyi ve ilçesinin üzerindeki ‘Ardanuç’ta ancak bu kadarı yapılabilir’ olumsuzluk algısını ‘Bunların hepsi Ardanuç’ta olur’ olumlu algısına çevirmek için yola çıkıyor. Ardanuç halkının değişim talebini görerek, ilçenin sorunlarını tespit ederek çıktığı bu yolda ilçenin kaderini değiştirecek projelerini 31 Mart’tan sonra tek tek yaparak ilçeye rahat bir nefes aldırmayı hedefliyor. Yaptığı açıklamalarda hazırladığı projelerin tamamının yapılabilir olduğunu ifade eden Fahri Acar, tüm bu projelerin aynı zamanda istihdama da büyük katkı sağlayacağını söylüyor. Yerel seçimler öncesinde gazetemize önemli açıklamalar yaparak seçmenlere seslenen Fahri Acar, 5 yıl içerisinde “Ardanuç bölgenin yıldızı olabilir çünkü coğrafi konumu buna müsait.  Yol ağları buna müsait.  Nüfus çoğaldıkça kamu yatırımları da çoğalacak. Özel sektör gelecek. Bankalar gelecek.  Ulusal marka mağazalar gelecek.  Yani sekiz ya da on bin olduğumuzda sağlık hizmetlerinin niteliği artacak” ifadelerinde bulunarak seçmenlerinin desteğini istiyor.

Yerel seçimler öncesinde gerçekleştirdiğimiz bu önemli röportajda biz sorduk Başkan adayı Fahri Acar cevapladı ve ortaya bu röportaj çıktı:

Ardanuç’a Borcumu İlçemize Kazandıracağımız Hizmetler ve Eserlerle Ödeyeceğim

Öncelikle neden AK Parti’den Cumhur İttifakı’nın  adayısınız?  Ve neden Ardanuç Belediye Başkan Adaylığı?

Ben Ardanuç’ta doğdum, büyüdüm. İlk, orta ve lise öğrenimimi Ardanuç’ta tamamladım. Üniversite yıllarımda mecburen Ardanuç’tan ayrılmak zorunda kaldık eğitimimiz için. Sonra yazları Ardanuç’ta geçirerek ve uzun bir süre de ben Rehberlik öğretmeniyim. İlk görev yerim Kars. Ardanuç lisesinde bir kadro boştu ve ben oraya geldim. Aslında gelmek istiyordum.  Ama olmadı. Ben Artvin Merkez’de çalıştım uzun bir süre.  Ve Artvin Rehabilitasyon merkezinin kurucu üyeliğini yaptım. Engelli çocuklarla ilgili çeşitli sosyal kültürel faaliyetler yürüttük.  Artvin sevdalısı, Ardanuç sevdalısı biriyim. Yurdun çeşitli yerlerinde de şube müdürlüğümüzü yaptık. Ardanuç bizim karşılıksız sevdiğimiz, yatırımımızı yaptığımız yer. İnşallah 31 Mart’tan sonra da burada hizmetlerimizi yapacağız. Kısacası benim Ardanuç’a Ardanuç’un bir evladı olarak borcum var ve bu borcumu İnşallah 31 Mart’tan sonra Ardanuç’a kazandıracağım hizmetler ve eserlerle ödeyeceğim.

Eser Bırakabilmek İçin Cumhur İttifakı’nın Adayıyım

Neden Cumhur İttifakı ve neden AK Parti?

Eğitimciyim iki üniversite bitirdim. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim sunmak memleketlimize ve milletimize faydalı olma koşulları oluşturmak için yapılan koşuşturma ile geçti. Hangi pozisyonda olursam olayım bulunduğum yerde orada neler yapabileceğime baktım. Bulunduğum yere bakmadım yani. Nasıl faydalı olurum buna baktım.  Ben tabiat olarak az konuşan çok iş yapan eser bırakmaya odaklı disiplini seven biriyim.  İl ve ilçe yönetimlerimizin görüşleri sonucu Cumhur İttifakı’nın adayıyım. Ardanuç’un artık alışılagelmiş, öğrenilmiş çaresizlik haline getirilmiş belediyecilik anlayışının dışına çıkması gerekiyor. Bu yüzden iktidar desteğini arkasına almış, hizmet ve proje üreten bir belediyecilik anlayışına ihtiyacımız var. Bu yüzden Cumhur İttifakı’nın ve AK Parti’nin adayıyım.

Benim Çok Önceden Aday Olarak Açıklanmam Bize Enerji Kazandırmıştır

Sizin adaylığınız erken açıklandı. Bir de ön seçim yaşamadınız bunun sürece etkisi nasıl oldu?

Ardanuç üç dönemdir CHP‘li bir arkadaşımız Yıldırım Demir başkanımızın yönettiği bir ilçe. Kendi içinde dengeleri oluşmuş. Bir görüşünce yoğunlukta olduğu bilinen bir ilçe. Orada seçim kazanmak AK parti için birlik ve beraberlik içerisinde yürütülmesi gereken bir süreçtir.  Bu nedenle bizim ilçe teşkilatımızda akıllı hamleler yaptı. Akıllı adımlar attı. Bu durum bizlere hem zaman hem de enerji kazandırdı. Aday adaylığı sürecinde direkt olarak aday gösterildik. Bu durumda çalışmalarımıza hızla başladık.

MHP’nin Desteği Bizi Daha Da Güçlendirmiştir

MHP adayının geri çekilmesi bu sürece olumlu etkisi oldu mu?

MHP tabanı biz de güçlü bir tabandır. Yerel seçimlere baktığımızda yanılabiliriz ama bugün artık MHP Cumhur İttifakı adayı Fahri Acar’a tam destek vermektedir. Bu ittifak elimizi oldukça güçlendirmiştir. MHP’nin tabanı ilçemizde köklü bir tabandır. MHP’nin tabanını son yerel seçimlere göre bakarak değerlendiremeyiz. Son yerel seçimlerde partilerinin kaybedeceğini düşünen MHP’lilerin tercihleri farklı yönlere kaymış olabilir ancak bu seçimde MHP’nin desteğinin bize büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. MHP’nin desteği, MHP’nin adayını çekmesi ve aday arkadaşımız Burhan Akman’ın adaylıktan feragat ederek bize destek olması Ardanuç’taki değişim talebine büyük katkı sağlamış ve bizlere güç vermiştir.

Ardanuçlularla Gönül Birlikteliğimiz var. Seçimlerden Sonra Parti Ayrımı Yapmadan İnsanlarımızın Hizmetine Koşacağız.

Vatandaşlar Ardanuç’la ilgili ne tür soruları beyan ediyorlar, kamuoyunda en çok hangi sorunlar gündeme geliyor?

Sokağa çıktığımızda insanlarla bir gönül birlikteliğimiz var. Benim yaşam biçimin insanlar arasında ayrım yapmadan ve insanlara ön yargı ile bakmadan hareket ettim.  İnşallah vatandaşımız bize teveccühte bulunur bu seçimi alırsak seçimden sonrada hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın insanlarımızın hizmetine koşacağız. Bizim adaylığımızın açıklandığı andan itibaren Ardanuç’u karış karış gezdiğimiz de gördük ki bu ilçenin üzerinde adeta bir ölü toprağı serilmiş. İnsanların umutları kırılmış ve insanlarımız ‘Ardanuç’ta ancak bu kadarı yapılabilir. Bu ilçede bundan fazlası yapılamaz. Kimse bu ilçeye daha fazla çivi çakamaz” algısı yayılmıştı. Açıkçası öğrenilmiş veya öğretilmiş bir çaresizlik hakimdi. Bizde bunu değiştireceğimizin sözünü vererek yola çıktık. İnsanlarımızın üzerindeki olumsuzluk algısını kırmaya başlayarak işe koyulduk. Her görüştüğümüz vatandaşımız ilçede temel belediyecilik sorunlarından bahsediyorlar. Açıkçası farklı illerde ve ilimizdeki bir çok ilçede hiç söz edilmeyen konular burada sorun olarak bize aktarılıyor. Su, kanalizasyon, altyapı, yol, park, otopark gibi sorunları burada konuşuyoruz. Bunların bir çoğu artık farklı yerlerde yok. Bugün ilimizin hemen hemen tüm ilçelerinde bunları kimse konuşmuyor. Komşu ilçemiz Şavşat bile artık temel belediyecilik hizmetlerini beş yılda bitirmiş ve kendisine yeni hedefler belirlemiş. Bizim ise hayallerimiz maalesef ki küçük kalmış.

Ardanuç’un Yaşamsal Sorunları Mevcut

Temel sorunları ne pekiyi?

Ardanuç’ta belediyecilik olarak düşündüğümüzde temel sorunlarımız var. Bunun daha ötesinde Ardanuç’un daha yaşamsal sorunu var. Belediyecilik çalışmalarının ötesinde Ardanuç göç veren kan kaybeden gençleri ilçede tutamayan gençlerine iş üretemeyen bir ilçe maalesef. Sanayi yatırımları yok devletin yatırımları gençlerimizin istihdamı için yetmiyor. O yüzden Ardanuç’un birinci sorunu göç ve işsizlik.  Ben belediyecilik makamını belediye hizmetlerinden daha ötre bir makam olarak görüyorum. İlçenin büyümesine güç katacak hükümet katkılarının fazlalaşacağı ilçeyi büyüterek ekonomik olarak modern daha temiz yaşanılacak bir ilçe haline getirecek bir makam olarak görüyorum.  Sıktığımız her ele her vatandaşa bu derdimizi paylaşıyoruz.

Ardanuç’ta Vatandaşlar musluktan su içemiyor, içenlerde hasta oluyor.

Belediyecilik hizmetleri konusunda ise vatandaşlarımızın birçok sıkıntısını dinliyoruz. Öncelikle Ardanuç’ta vatandaşlar musluktan su içemiyor. İçenler de hasta oluyor. Hızla çözülmesi gereken bir sorundur. Bunun arkasında kanalizasyon sorunu da var.  Şehrin girişine akan bir kanalizasyon sorunumuz var. Kanalizasyon sorununu çözemeyen bir belediye ile karşı karşıyayız.   Çöp ise oldukça sorunlar var.  Yol sorunları var. Şehir merkezinin dışında yollarda sıkıntılar mevcuttur. Asfalt çalışmalarına da denk gelmedim. Araç park sorunu var. Maalesef bunu çözmek için bir gayrette yok. Bizim belediyemiz uzun vadeli planlar yapmadığı için maalesef şehircilik planlanması şehrin bir on yıllık otuz yıllık planlaması olmadığı için bugün ise yeni yapılan iş hanının altına araç parkı yapılmaması meydanların park alanlarının bu şekilde doldurulmasından kaynaklanan sorundur.

Şehri güzelleştirmek adına yapılan bir hizmet yok. 

İlçe de bir tane dikilmiş çiçek yok! Peyzaj anlamında çok eksikler var. Şehri güzelleştirmek adına yapılan bir hizmet yok.  Hava kirliliği kışın özellikle sorun halindedir. Özellikle hayvanlar köpekler de ayrı bir sorundur. İnsanlar köpekler yüzünden dışarıya çıkamıyor. En önemli sosyal sorunlardan biri de sosyal tesislerin olmayışıdır. TOKİ’ye sosyal tesis yaptık diyorlar. Gidiyorum bakıyorum kahve. Yanında park var herhâlde ikisi birleşince sosyal tesis oluyor. Bizde tespit ettiğimiz sorunlar karşısında 40 projemizi hazırlayarak halkımızın karşısına çıktık. İnanın projelerimizi açıkladığımız anda bile ilçemizin belediyecilik alanında ne denli geride olduğunu bir kez daha gördük. Vatandaşlarımızın umutları bizim projelerimizi açıklamamız ile birlikte arttı. Yeniden hayal kurar hale geldiler. Oysaki bizim vaatlerimizin önemli bir bölümü temel belediyecilik hizmetleri ve yatırımlarıdır.

İlk Olarak Altyapı Sorunlarını Çözeceğiz

31 Mart’ta kazanırsanız hangi projenizle başlayacaksınız?

Doğal olarak acilen sorunları çözen bir hizmetle öncelikle altyapı sorunlarını çözeceğiz. İkincisi de göçü engellemeye çalışacağız.  Ben 40 proje ile geliyorum.  Bizler kamuoyuna bu işlerin yapılması gerektiğini anlattık.  Kitapçığımızı da oluşturduk oluştururken de ilçenin sorunlarını tespit etmiş olduk. Evde temizlik hizmetleri yapacağız çok önemli bir projemizdir. Önceliğimiz eğitim olacak.  Tabikide eğitimcilerin işlerine karışmayacağız ama bize getirdikleri her projeyi de destekleyeceğiz. Okulların zeminlerini yumuşak zemin yapacağız. Ardanuç’u bir eğitim kenti yapmak istiyorum. İnşallah yapacağız.  Kapalı yüzme havuzunu yapacağız. Ve bunun sözünü de almış bulunuyoruz.

Ardanuç bölgenin yıldızı olabilir çünkü coğrafi konumu buna müsait.  Yol ağları buna müsait.  Nüfus çoğaldıkça kamu yatırımları da çoğalacak. Özel sektör gelecek. Bankalar gelecek.  Ulusal marka mağazalar gelecek.  Yani sekiz ya da on bin olduğumuzda sağlık hizmetlerinin niteliği artacak.

Adalet Bakanımın Ardanuç’a geldiğinde bazı kesimlerde şöyle bir beklenti oluştu.  Adalet bakanı Ardanuçludur ama adalet sarayı konusunda ise belli bir standartta göre adliyeler açılıyor.  Nüfus kriteriniz tutmuyorsa alın size adliye kimse diyemiyor. Ama bakanımızın şöyle bir müjdesi var ülke genelinde bu sorunu çözeceğiz dedi. İçişleri bakanlığı ile beraber yapılan bir çalışma nüfusa entegre edilen bir sistemle atık insanlar ilçemiz de dava açabilecekler dilekçelerini oraya verebilecekler. İfadelerini orada alabilecekler. Yani Artvin Adliyesi sunduğu hizmetleri elektronik ortamda da Ardanuç’ta da sunabilecek.

Doğumdan ölüme bakar Ardanuç Belediyesi yaşamın her alanında Ardanuç halkının yanında olacak.

Projelerinizden bize bahseder misiniz? Belki çok uzun uzun değil ama maddeler halinde bahsederseniz sevinirim!

Bakınız bizim projelerimiz halkımızın talepleri doğrultusunda ortay çıkmış, bu ilçeye vizyon katacak, değer kazandıracak projeler. Bir çok projenin yapılmasında da Ardanuç Belediyesi sadece ve sadece aracılık yapacak. Projelerimizin bir bölümü ilçemize ve belediyemize maddi anlamda gelir getirecek projeler. Ayrıca projelerimizin önemli bir bölümü de istihdama katkı sağlayacak projelerdir. Diyoruz ya tersine göçü başlatacağız diye. Öncelikle projelerimiz ile birlikte göçü engelleyeceğiz. Ardanuç’un insanı bizim bu projelerimiz ile birlikte Ardanuç’ta çalışacak ve Ardanuç’ta istihdam edilecek. Ardanuç’ta mutlu olacak ve bu şehirde yaşayamaya devam edecek. Projelerimizin hepsi insanımıza dokunan projeler. Doğumdan ölüme bakar Ardanuç Belediyesi yaşamın her alanında Ardanuç halkının yanında olacak. Yeni doğan bebekten çocuklara, ev hanımlarından çalışanlara, kadınından erkeğine, bebeği, genci, yaşlısına kadar herkese dokunacak ve herkesi ilgilendiren projelerimiz var. Biz yaşamın her alanında olacağız. Eğitime, sağlığa, spora destek vereceğiz. 40 projemiz ile birlikte 5 yıl sonra insanımızın bu ilçede mutlu olduğu, yaşamaktan onur duyduğu, iyi ki Ardanuç’ta yaşıyorum demelerini sağlayan projelerdir. Vatandaşımız bebeği dünyaya gelince bizi yanında bulacak. Hastası ve cenazesi olduğunda yanı başında biz olacağız. Halkımıza kaliteli su içireceğiz, kanalizasyonunu deresine akıtmayacağız. Yolu kullanılır olacak, aracını çok rahatlıkla otoparklarına bırakacak. Ailecek gezebileceği, stres atabileceği alanları kazandıracağız. Park, bahçeler, çocuk parkları, engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerimiz, ev hanımlarımızı yaşamın içerisine sokacağımız çalışmalarımız, yaşlı insanlarımızın evlerine sıcak yemek götürecek, temizliklerini yapacak projelerimiz var. Kreşler ile çalışanların çocuklarını bırakacak güvenli alan sorununu çözerken yeni yaşam alanları, kültür etkinliklerinin yapılacağı merkezlerle gençlerimize dokunacağız. Güneş enerji panelimiz ile belediyemize gelir sağlarken, kaliteli içme suyu getirerek vatandaşımızın sağlıklı ve kaliteli su kullanmasını sağlayacağız. Yüzme havuzu yaparak bu da Ardanuç’ta olur muydu dedirterek insanlarımızı mutlu ederken ilçemizde turizmi canlandıracak projelerle esnafımızı rahatlatacağız. Yapacağımız tır parkı ile Ardanuç’ta park sorununa katkı sağlarken yapacağımız kaliteli yollar, yol peyzajları, yeni giriş yolları, çiçek süslemeleri ile ilçemizin görünümünü değiştireceğiz. Eğitim kampüsümüz ile ilçemize eğitim için gelmiş olan öğrencilerimize bir kampüs yaşantısı yaşamalarını sağlarken çocuk parkları ile çocuklarımızın mutlu oyun alanlarında zaman geçirmelerini sağlatacağız.

Projelerimi sıralayacak olursak eğer:

1-Temiz Su-Sağlıklı Gelecek, 2-Kanalizasyon Alt yapı çalışmaları, 3-Atık Su Arıtma Tesisi, 4-Çift Şerit Şehir Giriş Yolu, 5-Ardanuç’a ikinci Alternatif Giriş Yolu, 6-Şehir içi cadde, sokak ve Kaldırımların Yenilenmesi, 7-Düzenli Çöp Depolama alanı ve sıfır atık projesi, 8-Dere ıslahı ve Peyzaj çalışmaları, 9-Kazanan Şehir Ardanuç Projesi, 10-Memlekete Dönüş Projesi, 11-Hanımlar Lokali Projesi, 12-Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 13 –Yaşlı Bakım Evi Merkezi, 14-Orta Ölçekli Sanayi Çarşısı, 15-Tır Parkı Projesi, 16-Aşevi ile Sıcak Yemek, 17-Dosteli Projesi, 18-Cenaze Hizmetleri, 19-Evde Temizlik Hizmetleri, 20-Eğitime Destek Projesi, 21-Kampüs Ardanuç Projesi, 22-Kapalı Yüzme Havuzu Projesi, 23-Ardanuç Stad Işıklandırması ile ilave tribün yapılması, 24-Belediyespor Kulüplerinin Kurulması, 25-Engelsiz Şehir Ardanuç, 26-İnteraktif Belediyecilik, 27-Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 28-Park Ardanuç Projesi, 29-Ardanuç Meslek Edindirme Kursu Projesi, 30-Bayraktepe ve Seyir Terası Projesi, 31-Doğa Kent Projesi, 32-Adakale Restorasyon Projesi, 33-Cehennem Deresi Kanyonu Düzenleme Çalışmaları, 34-Festival Kenti Ardanuç Projesi, 35-Güneş Enerji Santrali Projesi, 36-Soğuk Hava Deposu ve Yerli Üreticiye Destek Projesi, 37-Yeni araç ve ekipman parkı, 38-TOKİ Konut Projesi, 39-Cehennem Deresi Tünel Projesi, 40-Doğalgaz ile Temiz Hava Projesi

Projelerimizin hepsi yapılabilir ve kendi içerisinde istihdam sağlayacak projelerdir. Bir çoğu hibe destekli yaptırılabilirken, iktidar gücü kullanılarak yapılabilecek projelerdir. Ben projeleri açıkladığımda vatandaşlarımız bunların 4’ünü bile yapsan bize yeter diyorlar ama ben 40’ını da yapacağım. Bunu söylüyorum. Bu potansiyelimiz ve gücümüz, lobimiz var. Görecekler bunların hepsinin yapıldığını herkes görecek. Yeter ki 31 Mart’ta vatandaşımız değişimden yana tercihte bulunsunlar.

Adalet Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı Arasındaki Çalışma İlçemizin Adliye İhtiyacını Giderecek

Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’ün Ardanuçlu olması ve Ardanuç’a gelmesine ilişkin konuşalım biraz. Adalet Bakanı Ardanuçlu ama ilçede Adliye yok. Bu konuda talepler geliyor mu?

Sayın Bakanımız Abdülhamit Gül bildiğiniz üzere kısa bir süre önce bize destek vermek için ilçemize geldi. Sayın Bakanımızın gelişini doğal olarak bir kesim farklı alanlarda kullanmaya çalıştılar. Bakanımız geldiğinde Ardanuç’a Adliye açılacağının müjdesini vereceğini, hemen iki hakim, iki savcı, katip falan göndererek Adliye’yi yeniden kazandıracağının sözünü vereceğini ve bunu da seçimlerden önce yapacağını falan halk arasında yaymaya çalıştılar. Tabi ki bunu yapanlar devletin işleyişini falan bilmiyorlar. Bunun böyle olmayacağını bilmiyorlar. Sayın Bakanımız geldiğinde bizlere Adliye konusunda söz vermedi ancak şunu net olarak söyledi. İçişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında gerçekleştirilecek bir çalışma ile Adliyesi olmayan ilçelerde insanların farklı ilçelere gitmek zorunda kalmamaları için dava açmaları, ifade vermeleri, davalarını takip etmeleri, suç duyurusunda bulunmaları, adliyeye ilişkin iş ve işlemlerini yapabilecekleri bir sistemin kurulmak üzere olduğunu ifade eden Bakanımız böylelikle ilçe halkının Ardanuç’tan Artvin’e gitmek durumunda kalmayacaklarını belirtti. Bu da ilçemizin adliye sorununu şimdiden halledecek bir durumdur. Ayrıca bildiğiniz üzere ilçemize yarı açık bir cezaevi de kurulmakta. Bu da ilerleyen yıllarda Adliye’nin yeniden kazandırılmasına katkı sağlayacaktır.

Ardanuçlu Bir Bakanımız Var. Bundan Yararlanmalıyız.

Sayın Bakanımızın ilçemize gelmesi bizlere büyük güç katmıştır. Sayın Bakanımız siz belediyeyi kazanın ve Ardanuçlu bize emretsin bizde yapalım şeklinde bir söz vermiştir. Bu büyük bir avantajdır. Bakanımız Ardanuçlu ve Ardanuç sevdalısı. Bunu avantaja çevirmemiz gerek. Sayın Bakanımızın güç vermesi ile birlikte projelerimizi daha kolaylıkla hayata geçireceğiz. Ben Ardanuç halkına hep söylüyorum, Ardanuçlu bir bakanımız var ve bundan yararlanmalıyız, diye. Bakanımız Ardanuç’u, Ardanuç’taki bizim projelerimizi destekleyeceğinin sözünü veriyor. Bundan güzel ne olabilir?

Adalet Bakanımız, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız ve Milletvekilimizin Destekleriyle 5 yılda büyük işleri başaracağız, sorunlarımızı bir bir çözeceğiz. Vaatlerimizi hızlı bir şekilde ilçemize kazandıracağız.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla’nın ve AK Parti Milletvekili Erkan Balta’nın sizin başkanlığınızda ki Ardanuç Belediyesi’nin hizmet ve yatırım atağına katkıları nasıl olacak?

Sayın Bakanımızın bize güç kazandıracağı muhakkak. Tartışılmaz bir gerçek. Bunun yanı sıra hizmet adamı, gönül dostu, projeci bir ağabeyimiz Cumhurbaşkanı Başdanışmanı şuan. Yeter ki proje üretin ben Ankara’da her türlü alt yapı sorunun çözeyim diyor. Ayrıca vekilimiz var. Vekilimizde bize Ankara’daki tüm kapıları açacaktır. İktidarın desteği, Cumhur İttifakı’nın AK Parti ve MHP’nin destekleri de yine bize güç katacaktır. 5 yıl boyunca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan görevinin başında. Böylesine güçlü bir iktidar, böylesine önemli bir avantajlarımız var iken neden Ardanuçlular bu fırsatı değerlendirmesinler ki? Adalet Bakanımız, Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız ve Milletvekilimizin Destekleriyle 5 yılda büyük işleri başaracağız, sorunlarımızı bir bir çözeceğiz. Vaatlerimizi hızlı bir şekilde ilçemize kazandıracağız.

Bu projelerin hepsini yapacağız, hak ettiğimiz için varız.  Kırkını da yapacağız.

31 Mart günü vatandaşlar size neden oy versinler?

Öncelikle seçimin ülkemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyoruz. Vatandaş ne diyecekse ona itimat edeceğiz. 15 yıllık atıl bir dönemden yeni heyecanlara taze bir kana geçilecek. İktidarın enerjisini getireceğiz. Burada Ardanuç’u geliştirmeye yönelik projelerle geliyoruz. Bu projelerin hepsini yapacağız, hak ettiğimiz için varız.  Kırkını da yapacağız.

Ç.P

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ