Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Arhavi Festivalininİkinci Gününde Halk Dansları Gösterileri Damga Vurdu

Arhavi Festivalininİkinci Gününde Halk Dansları Gösterileri Damga Vurdu
  • 01.09.2018
  • Arhavi Festivalininİkinci Gününde Halk Dansları Gösterileri Damga Vurdu için yorumlar kapalı
  • 25.321 kez okundu

46.Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali gerçekleştirilen 2. Gün gece programıyla devam etti.Halk dansları gösterileri ise geceye damga vurdu.

Dolu dolu geçen ikinci günde Çay-Kur çay toplama yarışması, Tavla turnuvası, Halk oyunları gösterileri ve Sokak basketbolu finali gibi bir çok etkinliğin yanı sıra gece programında ulusal ve uluslararası ekiplerin katılımıyla yapılan Halk Oyunları Gösterileri ve ardından Aydoğan Topal konseri ile tamamlandı.

Arhavi Gösteri Merkezi’nde başlayan 2. gün gece programı birbirinden renkli anlara sahne oldu. Ulusal ve uluslararası halk dansları topluluklarının sahne aldığı gecede ekipler sergiledikleri sahne performansı ile büyük beğeni topladılar. Uluslararası ekipler, Gürcistan, Makedonya, Polonya,  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya (Başkurtistan) Halk Dansları Ekipleri ve Ulusal ekipler, Arhavi Belediyesi G.S.K. Halk Oyunları Ekibi, İzmir Gaziemir Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Bursa Prusa Sanat G.S.K. Halk Oyunları Ekibi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Oyunları Ekibi sahne performanslarıyla göz doldurdu.

İkinci gecenin son performansını ise Aydoğan Topal gerçekleştirdi. Konser katılımcılar tarafından büyük beğeniyle takip edildi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ