Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Arhavi Gençlik Merkezinden Hayvanlara Karşı Duyarlılık Çağrısı

Arhavi Gençlik Merkezinden Hayvanlara Karşı Duyarlılık Çağrısı
  • 21.08.2020
  • Arhavi Gençlik Merkezinden Hayvanlara Karşı Duyarlılık Çağrısı için yorumlar kapalı
  • 4.207 kez okundu

Arhavi Gençlik Merkezi son günlerde haberlerde yer alan hayvanlara uygulanan şiddetle ilgili açıklama getirerek tüm hayvanseverler başta olmak üzere herkesi duyarlı olmaya davet etti.

Arhavi Gençlik Merkez yaptıkları açıklamada, “İnsana ve insanlığın merhametine muhtaç olan hayvanlarla ilgilenmeye çalışırken aslında merhamet göstermeye yanaşmayan kişilerle de mücadele etmek zorunda kalıyor. Camını kirletir diye kırıntı dahi vermekten kaçınıyor, havlıyor diye sokaktaki köpekten, miyavlıyor diye yavrularıyla bodrumuna sığınan kediden rahatsız oluyor… Unutmayalım ki hayvanlara merhamet etmeyen insanlara da merhamet etmez. Bir kap temiz su birkaç lokma sofrada kalanlarınız dahi bir canlının hayatını kurtarmaya, onun yüreğine dokunmaya yeter. Gönlü güzel gençlerimiz sadece kuru ekmekle karın doyurmuyor; sakat bir yavrunun her gün altını değiştiriyor, kısırlaştırma sonrası pansumanlarını yapıyor, biriktirdikleri harçlıklarla yavrular için özel mama alıyor, kaplarını yıkıyor, ilaçlarını veriyor kısacası birçok konu da aciz hayvanlara merhamet ediyorlar.

“Hep diyoruz ki merhamet”

Unutmayın insanı insan yapan en önemli cevher; vicdanı ve merhametidir. Vicdanlı çocuklar yetiştirin o zaman yeryüzünde kötülük kalmayacaktır, yetişkinler olarak gençlerden öğrenecek çok şeyimiz olduğunu unutmayın.. Hep diyoruz ki; merhamet, merhamet, merhamet…” şeklinde ifadelerde bulunuldu.

Ç.P

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ