Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Arhavi Ve Kemalpaşa’daki Tiyatro Gösterileri İlgi Gördü

Arhavi Ve Kemalpaşa’daki Tiyatro Gösterileri İlgi Gördü
  • 08.10.2019
  • Arhavi Ve Kemalpaşa’daki Tiyatro Gösterileri İlgi Gördü için yorumlar kapalı
  • 135 kez okundu

Arhavi ve Kemalpaşa’daki İnce Memed Tiyatro gösterileri ayakta alkışlandı.

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Arhavi Belediyesi katkılarıyla Ankara Orta oyuncuları Tiyatrosu tarafından ilçemizde tiyatro gösterisi sergilendi. Gün boyu süren tiyatro gösterilerine Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu da katıldı.

Ankara Orta oyuncuları Tiyatrosu tarafından gün boyu süren ve Özay Otel salonunda yapılan gösterilerin ilki 3 – 7 yaş gurubu çocuklara yönelik olan “Temiz Dişler Ülkesi” isimli tiyatro gösterisi oldu. Minikler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle takip edilen oyunun sonunda öğrencilere diş temizlik ürünleri dağıtıldı.

Ekip tarafından sahnelenen diğer tiyatro gösterileri ise saat 16’da ve 19.30’da sahneye konulan “İstiklal Yolu” ve “İnce Memed” adlı gösteriler oldu.  Her iki oyunda davetliler tarafından ilgiyle takip edilirken, programa katılan Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, gün boyu süren tiyatro gösterileri için Ankara Orta oyuncuları Tiyatrosu’na ve katkılarından dolayı Atatürkçü Düşünce Derneği’ne teşekkür etti.

Kemalpaşa Belediyesinden Bir Sanatsal Etkinlik Daha

Kemalpaşa Belediyesi “İnce Memed” Tiyatro oyununu izleyicilerle buluşturdu

Kemalpaşa Belediyesi tarafından Ankara Orta oyuncuları Tiyatro ekibi tarafından sergilenen “İnce Memed” isimli oyununu tiyatro severlerle buluşturdu.

Gün içerisinde Kemalpaşa’daki tüm okullarda öğrencilere “Masal Atölyesi” ve “İstiklal Yolu” Tiyatro oyunu oynandı. Kemalpaşa Lila Düğün Salonunda Yetişkinlere Yaşar Kemal’ in önemli eseri İNCE MEMED isimli oyun Kemalpaşalı tiyatro severlerle buluştu. Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’in de izlediği Tiyatro gösterisine ilgi beklenenin üzerinde oldu.

Başkan Akçiçek gösteri sonrası Ankara Orta oyuncularına Kemalpaşa’ya kadar gelip bu anlamlı gösteriyi sundukları için teşekkür etti.

 Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ