Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Arhavi’de CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu Oldu

Arhavi’de CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu Oldu
  • 29.10.2018
  • Arhavi’de CHP Belediye Başkan Adayı Vasfi Kurdoğlu Oldu için yorumlar kapalı
  • 26.080 kez okundu

Kurdoğlu: “Kurtuluşun Adresi CHP’dir”

Arhavi’de bir dönem Anavatan Partisi’nden Arhavi Belediye Başkanlığı yapan Vasfi Kurdoğlu, CHP’den Arhavi Belediye Başkan adaylığı kesinleşti.

Kurtuluşun adresi CHP’dir diyerek yola çıkan Vasfi Kurdoğlu, adaylığının nedenlerini yaptığı açıklama ile anlattı. Adalığının kesinleşmesi sonrası bir açıklama yapan Kurdoğlu, ”Ekonomi çöktü, hükümet üretmediği gibi var olanları da mirasyedi gibi satıyor. En son şeker fabrikalarına kadar sattılar. Türkiye Cumhuriyetini kuran ve necip Türk Milletini kurtaran siyasi irade yani Cumhuriyet Halk Partisi yine kurtuluşun adresidir. Atatürk Türkiye’si için çağdaş ve modern bir Arhavi için adaylığımın kesinleşmesi sonrası büyük destek gördüm” dedi.

Daha önce 2 dönem Arhavi’de Belediye Başkanlığı yapan Vasfi Kurdoğlu Arhavi’nin iyi yönetilmediğini çağdaş bir Arhavi için her kesimin büyük bir desteğini aldığını ve Arhavi’yi hak ettiği yapıya kavuşturmak için göreve talip olduğunu belirtti. CHP’den Arhavi Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayan Vasfi Kurdoğlu, 70’li yıllarda küçük İstanbul, küçük Paris olarak nitelendirilen Arhavi’nin gerekli atılımları yapamamasından ve geri kalmasından şikâyetçi olduğunu belirtti.

‘Bizim isimlerle bir derdimiz yok’ diyen Kurdoğlu, “Biz Arhavi’ye çağ atlatacağız. Adına yakışır güzellikleri memleketimize getirip, işsizliği, göçü önleyip Arhavi’ye can katacağız. Projelerimizle atılım yapacağız. 1994 -2002 yılları arasında Arhavi’mize kazandırdıklarımız ortada. Bunu da yeterli görmüyoruz. Tecrübe ve birikimlerimizle daha çok çalışıp Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi memleketimizi muasır medeniyetler seviyesine getirmek için çok çalışacağız ve hep birlikte başaracağız” dedi.

Üretmediler, Olanları Da Sattılar

‘Ülkemizin ekonomik durumu ortada çok kötü yönetiliyoruz’ diyen Kurdoğlu, Hükümet üretmediği gibi var olanları da mirasyedi gibi satıyor. En son şeker fabrikalarına kadar sattılar. Şimdi satacak bir şey kalmadı. Ekonomi çöktü. Üretmeyen toplum bağımlı kalmaya mecburdur. Bizde Arhavi Belediyesinde üretim yapacağız. Yaptığımız yatırımlarla işsizliği ve göçü önleyeceğiz. Esnafımıza sahip çıkacağız. Kimseye bağımlı kalmayacağımız gibi yeni işler, yeni ekonomik girdilerle Belediyemizi, Arhavimizi kalkındıracağız.

Cumhuriyet Halk Partisi Kurtuluşun Adresi

Türkiye Cumhuriyetini kuran ve necip Türk Milletini kurtaran siyasi irade yani Cumhuriyet Halk Partisi yine kurtuluşun adresidir. Atatürk Türkiye’si için çağdaş ve modern bir Arhavi için adaylığımızın kesinleşmesi sonrası gerek iş adamlarımızdan gerek sanatçı ve sanayici dostlarımızdan, gerekse kıymetli hemşerilerimden kısacası halkın her kesiminden büyük destek aldım. Beraber çıkacağımız bu yolda seçimi kazanacağız ve kazanan Cumhuriyet kenti Arhavi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ