Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Arhavi’de Çöp Konteynerleri Yeraltına Alınıyor

Arhavi’de Çöp Konteynerleri Yeraltına Alınıyor
  • 18.03.2019
  • Arhavi’de Çöp Konteynerleri Yeraltına Alınıyor için yorumlar kapalı
  • 208 kez okundu

Hekimoğlu: “Her Şey Daha Temiz Ve Yaşanabilir Bir Arhavi İçin”

Arhavi’de modernizasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Cadde üzerlerinde bulunan, çevre ve görüntü kirliliğine sebep olan çöp konteynerleri, belediyenin fen işleri ekipleri tarafından yeraltına alınıyor.

İlçede modernizasyon çalışmaları pilot bölge olarak seçilen Musazade Mahallesi Terminal Bölgesinde başladı. Çalışmalar neticesinde çöp konteynerleri yer seviyesine indirilmiş olup, çöpleri içine atmak isteyen vatandaşların hemen kapağın yanındaki manuel ayak butonu ile basılıp kapağın açılması sağlanacak ve çöp atılacak. Çöpün dolmasıyla birlikte görevlilerin asansör sistemiyle çöpü arabaya deşarjıyla sistem tamamlanmış olacak.

Bu projedeki temel amaç hem çöplerin izole edilmesini sağlamak, hem çevresel etmenlerden ötürü dağılımını engellemek ve hem de görüntü ile koku kirliliğini önlemek olduğunu belirten Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, “Her şey daha temiz ve yaşanabilir bir Arhavi için” diyerek ilçe halkına hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Çalışmalar zaman içerisinde şehrin tamamına uygulanacak olup, ilk etaplar şehrin ana arterlerinde ve pilot bölgesinde uygulanacağı öğrenildi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ