Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Arhavi’de Trafik Haftası Etkinlikleri

Arhavi’de Trafik Haftası Etkinlikleri
  • 10.05.2019
  • Arhavi’de Trafik Haftası Etkinlikleri için yorumlar kapalı
  • 228 kez okundu

Arhavi’de Trafik Haftası Etkinlikleri  Kapsamında Yaya Öncelikli Trafik Bilinci İçin Etkinliği Düzenlendi

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Arhavi’de de trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla program düzenlendi.

MNG İlköğretim Okulu öğrencilerinin katkıları ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün organizasyonunda yapılan etkinliğe, ilçe kaymakamı Hasan Ongu, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, ilçe emniyet müdürü Sefer Yerebakan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu, kamu kurumlarının daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sahil caddesi özgürlük heykeli önünde gerçekleştirilen programda MNG İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösterilerle yaya öncelikli trafik bilincinin arttırılması için farkındalık oluşturuldu. Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu ile birlikte broşür dağıtan öğrenciler, trafiği durdurarak emniyet kemerini takmayan sürücülere uyarılarda bulundu.

2019 yılının ‘Yaya öncelikli trafik yılı’ olarak hedeflenmesinden dolayı, yaya geçitlerinde yayalara tanınan yol hakkının, artık ışıksız kavşaklarda, yaya yola adımını attığı an ilk geçiş hakkı her zaman yayalara verileceğini ve mesafe fark etmeksizin, arabanın kontağı çevirmeden ilk işin emniyet kemerini takmak olduğu belirtildi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ