Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

ArhaviFestivali’nin 4. Gününde Kültürel Yarışmalar Öne Çıktı

ArhaviFestivali’nin 4. Gününde Kültürel Yarışmalar Öne Çıktı
  • 05.09.2018
  • ArhaviFestivali’nin 4. Gününde Kültürel Yarışmalar Öne Çıktı için yorumlar kapalı
  • 25.192 kez okundu

Gündüz Programında Yapılan Kültürel Etkinlikler Yoğun Katılımla Takip Edildi

  1. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali bugün gerçekleştirilen 4. Gün programıyla devam etti. Gündüz programında yapılan kültürel etkinlikler yoğun katılımla takip edildi. Yarışmacılar geleneksel kültürün parçası olan etkinlikleri hem yaşattılar hem de birinci olabilmek için kıyasıya yarıştılar.

Gündüz etkinliklerinde şehrin merkezinde yapılan kültürel yarışmalar ve halk dansları gösterileri ilgi odağı oldu. Laz Böreği yarışması, Hamsili Ekmek yarışması, Dibekte mısır ayıklama yarışması, Fındık Ayıklama Yarışması, Aykırı hızarla odun kesme, Dik hızarla tahta biçme gibi çeşitli kültürel yarışmalar gerçekleştirilirken, etkinlikler Kaçkar TV tarafından canlı olarak izleyicilere aktarıldı. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Gündüz etkinlikleri kapsamında sahil dolgu alanında kurulan çocuk eğlence parkuru çocukların gün boyu eğlence alanı oldu. Çocuklar şişme oyun alanlarında doyasıya eğlendiler.

Öte yandan Türk Hava Kurumu Yamaç Paraşütü gösterileri ise nefes kesti. İsina tepesinden sahil dolgu alanı güzergâhına yapılan uçuşlar Arhavi festivalinin bir diğer aktivitesi oldu.

Ç.P

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ