Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

ARTSO’da 8 Mart’ta Kadın Çalışanlarına Sürpriz Ziyaret

ARTSO’da 8 Mart’ta Kadın Çalışanlarına Sürpriz Ziyaret
  • 11.03.2019
  • ARTSO’da 8 Mart’ta Kadın Çalışanlarına Sürpriz Ziyaret için yorumlar kapalı
  • 161 kez okundu

8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü nedeniyle Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyeleri ilimizde hizmet veren kadın çalışanların işletmelerini ziyaret etti.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle bir dizi ziyaretlerde bulundu. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Seçkin Kurt, Meclis başkanı İrfan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri Sabah saatlerinde ARTSO bünyesinde çalışan kadın personelle bir araya geldi. 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü kutlayarak kendilerine hediye takdiminde bulundular. Daha sonra ilimizde hizmet veren kadın işletmecilerin iş yerlerini ziyaret ettiler. Kendilerine kırmızı karanfil takdim eden oda yöneticilere aynı zamanda 8 Mart dünya emekçi kadınlar günleri kutladılar.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yapan ARTSO Başkanı Seçkin Kurt, kadınları iş dünyasında daha fazla görmek istediklerini vurgularken, istihdam sorununu da kadın girişimcilerin çözeceğine inandığını söyledi.​

Kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılmasını ve teşvik edilmelerini her zaman desteklediklerini ifade eden Kurt, “Bir ülkedeki kadın hakları ve onlara verilen değer, o toplumun uygarlık karnesidir.Daha hızlı büyümemiz ve gelişmemiz için en az erkekler kadar kadınların da iş dünyasına vereceği katkıya ihtiyacımız var. Tek kanatla uçmak mümkün değil. Yani bizim uçmamız için iki kanadımızın da sağlam olması gerekiyor.” Dedi.

Ç.P.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ