Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin Belediyesi Görkemli Bir Toplu Açılış Töreni Gerçekleştirdi

Artvin Belediyesi Görkemli Bir Toplu Açılış Töreni Gerçekleştirdi
  • 30.12.2019
  • Artvin Belediyesi Görkemli Bir Toplu Açılış Töreni Gerçekleştirdi için yorumlar kapalı
  • 749 kez okundu

2019 yılında Artvin Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projelerin toplu açılış töreni gerçekleştirildi.

Halit Paşa Meydanında yapılan açılış törenine Artvin Vali Yardımcısı İdris Akça,Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin başta olmak üzere CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen,CHP İl  Başkanı Ahmet Biber, CHP ilçe Başkanı Olgun Gümrükçü ve beraberinde ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, il meclis üyeleri birçok vatandaş törene katılım sağladı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından cinevizyon gösterimiyle halka yapılan projeler gösterildi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin açılış konuşmasında gerçekleştirmiş olduğu projelere değinerek şunları söyledi;
“Naşop mevkiindeki su arıtma tesisinde 108 ton kapasiteli ilave dinlenme havuzu yaptık, kuvars kumu filtre tanklarınıda revizyon ederek ve  Oluklu barbaretdeki maslak ve kanalların tamirat ve temizliğini yaptık. Yaklaşık 5 yıldır Su Dinlenme Havuzları’nda gelen su hiçbir işlem yapılmadan öylece musluklarımızda akıyor ve bizlerde kullanıyorduk. Daha önce belediyenin aldığı kuvars kum hangarlarda bekletilmiş ve zaman geçtiği için özelliğini kaybettiği için kullanılamaz hale geldiğinden yeniden kuvars kumu alarak Suyumuzun daha temiz ve içilebilir olması için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Temiz su için 365 gün sadece temizlik ve kontrol yapan yapan bir ekip kurarak içme sularımız daha temiz ve içilebilir hale getirdik.
Vaat ettiğimiz gibi Artvin’de temiz ve içilebilir su yönünde çalışmalarımızı aralıksız devam ettiriyoruz.  Hayvan yaşam merkezi inşaatı yaptık. Hayvan rehabilitasyon merkezine ek olarak yaptığımız yaşam merkezinde yaklaşık 4,5 dekar alanda 500 mt uzunluğunda tel çit, toplamda 3 ayrı noktada 148 basamak merdiven ve korkulukları yapıldı, sokak hayvanlarının hava şartlarından etkilenmemesi için 4 adet  toplamda  200 m² kapalı alan ve bunun yanında 80 adet kulübe, 30 adet mama kabı ve 15 adet suluk, Hayvan bakım merkezinde eksik olan pis su kanalı yapılarak; bir önceki dönem yapılan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi hayvanların tedavi edildiği bir merkezdi yapan ve yaptıranlara ayrıca teşekkür ediyorum. Bazen orada zaten vardı deniyor orada bizim yaptığımız Hayvan Yaşam Merkezi yoktu. Hayvan Bakım Merkezinde tedavi edilen sokak hayvanlarının nekahet dönemlerini geçirmelerini yaşam merkezimizde misafir ederek  tamamladıktan sonra canlıların daha önce yaşamını sürdürdükleri alanlara bırakarak yaşamlarına devam etmelerini sağlayacağız.
Balcıoğlu Mahallesi yolu ve merdivenlerini yaptık. Balcıoğlu mahallesi ile Dere mahallesini birbirine bağlayan kabristan sokak üzerinde 203 mt uzunluğunda 5 mt genişliğinde beton yol imar yolu yapıldı. Açılan imar yolunda 175 basamak merdiven, korkuluk ve Artvin’in renkleri olan yeşil ve beyaz  renklerle led aydınlatma yapıldı. Toplamda yolun yapımında 183m³ beton kullanıldı. Bu yol stabilize,taş,toprak durumundaydı ve kullanılamaz haldeydi.Biz bu alana beton yol ve merdiven yaptık.Şu anda bu yol araç ve yaya trafiğine tamamen açık durumdadır.
Çamlık Mahallesi Havuzbaşı Mevkii’nde yol ve duvar yapımını gerçekleştirdik
Çamlık mahallesi, havuz başı mevkiinde imar yolu çalışması başlatılmış olup  1. etabı yol çalışması kapsamında; 63mt uzunluğunda 7 mt genişliğinde beton kaplamalı imar yolu yapılmıştır.İmar yolunun yapımında 36mt uzunluğunda ortalama 80 cm yüksekliğinde perde duvar, 209 m³ taş duvar yapılmıştır. Merdiven ve korkulukları yapılmış. Yolun yapımında 83 m³ beton kullanılmıştır.Bu projede mahalle halkından çok talep geliyordu son olarak Çamlık Mahallesinde yaptığımız Belediye Meclis Toplantısı’nda Mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine derhal inşaatı başlattık ve bitirdik. Meclis toplantılarının halka açık olmasından dolayı sorunları hemen tespit edebiliyor ve müdahale edebiliyoruz. Türk Ocağına sokak yolu yaptık.Çarşı Mahallesi Türk Ocağı sokakta;  yol düzenlemesi kapsamında 4mt genişliğinde, 166mt uzunluğunda açılan yolda 670m² kilit parke yapıldı, 90m² perde duvar yapıldı, toplamda 100m³ beton kullanılarak yaya ve araç trafiğine açılmıştır.
Türk Ocağı Sokak yol düzenlemesi başlatılmıştı ancak yol kullanılamaz haldeydi proje bitmemişti. Biz göreve geldikten sonra  projeyi bitirdik ve yolu kullanıma açtık. 7 Mart İlköğretim Okulu arkası ve Elit Park bağlantı yolu projesini hayata geçirdik. 7 Mart İlköğretim Okulu arkası Elit park arası bağlantı yolunda Toplamda 87 mt uzunluğunda, 1 mt yüksekliğinde perde duvar, 7 mt genişliğinde 160 mt uzunluğunda imar  yolu açılarak sıkışan trafiği alternatif yol ile rahatlattık. Açılan imar yolunun asfaltını da tamamladık. Bununla birlikte yola paralel 1mt genişliğinde kaldırım, merdiven ve korkuluklar, yağmur suyu kanallarını yaptık.”

Demirhan Elçin’in konuşmasının ardından  kendisibaşta olmak üzere  CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,  Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen CHP İl  Başkanı Ahmet Biber, CHP ilçe Başkanı Olgun Gümrükçü kurdela kesimi yapıldı.

Son olarak siyasi partilerin önde gelen isimleriyle tüm Artvin Halkı Halit Paşa Meydanı’ndan Artvin  Valiliğine kadar yürüdü.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ