Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin Çoruh Üniversitesi’nden Muhteşem 6. Geleneksel Kar Şenliği

Artvin Çoruh Üniversitesi’nden Muhteşem 6. Geleneksel Kar Şenliği
  • 18.03.2019
  • Artvin Çoruh Üniversitesi’nden Muhteşem 6. Geleneksel Kar Şenliği için yorumlar kapalı
  • 212 kez okundu

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin organize ettiği “6. Geleneksel Kar Şenliği” Atabarı Kayak Merkezinde yapıldı.

2200 rakımlı Atabarı Kayak Merkezi’nde Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından 6. Geleneksel Kar Şenliği’nde üniversite bünyesinde değişik bölümlerinde eğitim gören yaklaşık 700 öğrenci çalan müzikler eşliğinde kar üzerinde horonlar oynayarak sınavlar öncesi stres attı. Öğrenciler kar voleybolu, kardan heykel yapma, Kartopu yarışları gibi etkinliler de doyasıya eğlendi.

  1. Geleneksel Kar Şenliğine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, Gençlik ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kar şenliğini 6 yıldır geleneksel olarak düzenlediklerini ifade eden Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, üniversite olarak farklı etkinliklerle öğrencileri bir araya getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Tilki, kar şenliğini 6 yıldır geleneksel olarak düzenlediklerini ifade ederek, “Bu yıl 600 civarında öğrencimizin katılımıyla bu şenliği gerçekleştiriyoruz. Amacımız, öğrencilerimizi karla tanıştırmak. Hiç kar görmeyen öğrencilerimiz var. Özellikle Çadlı öğrencilerimiz ilk defa kar görüyor. Bir başka amacımızda yaklaşan ara sınavalar öğrencesi öğrencilerimizin moral motivasyonu artırmak.” dedi.

Tilki, “Bu yıl şehir merkezine kar yağmadı ama, burada çok güzel bir kar var. Öğrencilerimiz çok güzel eğleniyor. Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen öğrencilerimiz, burada Artvin’in güzelliklerini tanıyor. İnşallah bu etkinliğimizi gelecek yıllarda da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yeni Zellanda’da ki terör saldırısı nedeniyle şenliğin bu yıl biraz buruk geçtiğini belirten Tilki, saldırıda şehit olan vatandaşlara Allah’tan rahmet, yararlılara da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AÇÜ Diyetisyenlik 1.Sınıf öğrencisi Gizem Kalın, “Burada her yer bembeyaz. Çok eğleniyoruz. Halay çektik, kartopu oynadık, voleybol oynadık. Kayak yaptım, dolu dolu bir gün. Sınav öncesi stres attık. Üniversitemize bu etkinlik için teşekkür ediyorum” dedi.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ