Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin Çoruhspor 3 Puanla Başladı

Artvin Çoruhspor 3 Puanla Başladı
  • 18.01.2019
  • Artvin Çoruhspor 3 Puanla Başladı için yorumlar kapalı
  • 5.274 kez okundu

Artvin Amatör Lig mücadele eden Artvin ÇoruhsporKemalpaşaspor’u kendi evinde 2-1 yenerek 3 puanın sahibi oldu.

Artvin iskebe şehir stadında oynanan müsabakada 8. dakika da Kemalpaşaspor kazandığı penaltıyı gole çevirerek 1-0 öne geçti. Artvin Çoruhspor çok kısa sürede toparlanarak 12. Dakikada Ahmet Haşhaş’ıngolüyle 1-1 eşitliği sağladı. Müsabakanın ilk yarısı 1-1 ilk skorla tamamlandı.

Artvin Çoruhspor – Kemalpaşaspor Müsabakasının 2 yarısında Çoruhspor etkili ataklarını sürdürdü 88. Dakikada Furkan Yıldırım’ın gölüyle 2-1 lik üstünlüğü yakaladı ve müsabaka 2-1 Artvin Çoruh Spor Kulübü’nüngalibiyeti ile sonuçlandı.

Müsabakanın ardından Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz gazetemize açıklamalar da bulundu.

Yılmaz açıklamasında; “Artvin Çoruhspor yönetim kurulu ve şahsım adına 2018-2019 Artvin Amatör ilginin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Önümüzdeki hafta Cumartesi gurubumuzun en güçlü ekibi olduğunu düşündüğümüz Ardanuçspor ile saat 12:00 da Ardanuç ilçe stadında karşılaşacağız tüm futbol severleri müsabaka ya bekliyoruz . Bu sezon Artvin Çoruhspor kulübü olarak Amatör lige U 17 takımımıza 3 eski sporcumuzu dahil ederek mücadele etmekteyiz.

Kemalpaşaspor kulübünü başta yönetim kurulu başkanı Ecevit Posforoğlu’ na Sporcu ve Teknik ekip ile Kemalpaşaspor kulübünün ve Artvin futbol camiasının çok önemli değeri Muhtar Adnan abimize kurmuş oldukları bu centilmen ve sadece amaçları seyri güzel futbol oynamak olan takım için tebrik ediyorum.

Bugün alınan galibiyetten dolayı başta Antrenörümüz Ahmet Külünk hocamı ve sporcu Kardeşlerimizi kutluyorum başarılar diliyorum sezon sürecinde tüm takımlarda bulunan amatör liglerde mücadele eden sporcu Kardeşlerime sıkıntı ve sakatlık vermemesini Allah’tan diliyorum.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı olarak özelikle belirtmek istediğim bir konu var Syn. Valimiz, Belediye Başkanımız, tüm idarecilerimizden ,iş adamlarımızdan isteğim her sezon için Amatör Ligde, U 17 liginde, U 15 Liginde, U 14 liginde şampiyon olarak ilimizi il dışında guruplarda temsil eden takımlarımıza destek verilmesidir.

Sayın Valimin önderliğinde her yıl bir spor çalıştayı yaparak spor bütçesi oluşturalım sponsorfirmalar bularak Amatör düzeyde Guruplarında şampiyon olan ekiplere destek olalım.

Örneğin Borçkaspor U 16 da şampiyon oldu Trabzon’a gidecek turnuvaya katılacak Borçkaspor kulübümüze örneğin 10.000 tl destek verilsin. Fakat sezon başında bu rakam Artvin Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığı tarafından açıklansın her takım şampiyon olunca alacağı desteği bilsin.

Diyelim Ardanuçspor U 17 şampiyon oldu Gümüşhane’ye turnuvaya gidecek bütçemize göre örneğin 15.000 TL Ardanuçspor kulübüne turnuva masraflarına destek için ödeme yapılsın veya eksik olan malzemeler ile araç tahsis gibi işlemler de eklenerek guruplarda ilimizi en iyi şekilde temsil etmesini sağlaya biliriz.

Bizler sürekli turnuvalara katılıyoruz ve çok şeyi görüyoruz Trabzon ilinde gelen takımlar lüks otellerde kalıyor, takım otobüsü, restoranlarda yemek, kılık kıyafet 10 numara diğer taraftan bizler KYK yurdunda kalmaya, tabilot yemek yemeye ve sürekli ekonomi yapmaya dikkat ediyoruz ve İnan’ın biz sahaya 2-0 ezik çıkıyoruz. Artvin ÇoruhSpor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz olarak diyorum ki başarıyı ödüllendirelim ilimizin çocukları gittikleri turnuvada ezilmesinler. Artvin Milletvekilleri , Valisi, Belediye Başkanı, Kurum müdürleri Sivil toplum örgütleri,odalar ve sponsor firmalar ilimizin gençliğine sahip çıkmış ve geleceğimiz gençlerin kötü yollara sıkıntılara düşmemeleri içinde hayırlı bir işe el atmış oluruz.

Artvin de sadece boğa güreşi Yok, sadece Basketbol Takımı yok birçok branş var futbol, halk oyunları, masa tenisi,hentbol, boccevs hepsinde bu ilin çocukları eğitim allıyor ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ediyorlar buradan da tüm branşlardaki bu zor şartlara rağmen mücadele eden kulüp başkanlarımızı ve hocalarımızı tebrik ediyorum. İnan’ın çok zor şartlarda çok zor işler başarıyorlar” dedi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ