Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin Halkoyunları Temsilcisi Albayrak’tan Afyonkarahisar Valisi Tutulmaz’a Teşekkür

Artvin Halkoyunları Temsilcisi Albayrak’tan Afyonkarahisar Valisi Tutulmaz’a Teşekkür
  • 11.04.2018
  • Artvin Halkoyunları Temsilcisi Albayrak’tan Afyonkarahisar Valisi Tutulmaz’a Teşekkür için yorumlar kapalı
  • 1.062 kez okundu

Artvin Halk Oyunları Temsilcisi Nurettin Albayrak, geçtiğimiz hafta sonu Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen ve Türkiye ikincisi olan Artvin Merkez Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halkoyunları ekibiyle yakından ilgilenen Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’a teşekkür etti.

Albayrak, yaptığı açıklamada, 7 Nisan’da Marmaris’te düzenlenen 2017-2018 öğretim yılı okul sporları halkoyunları gençler Türkiye Şampiyonasında Artvin adına düzenlemeli dalda yarışan Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halkoyunları ekibinin Türkiye ikincisi olduğunu söyledi.

Artvin ekibinin finalde 13 ekip arasından Türkiye ikinciliğini elde etmesinin buruk sevincini yaşadıklarını belirleten Albayrak, “Ekibimizin Marmaris’teki yarışmalara katılmasında maddi destek sağlayan başta Artvin Valimiz Ömer Doğanay olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca yarışmanın ardından 50 kişilik halkoyunları kafilemizi Afyonkarahisar’da karşılayan ve yakından ilgilenerek yemek ikramında bulunan Afyonkarahisar Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a teşekkürlerimizi sunuyorum. Sayın valimiz bizleri tebrik ederek başarılarımızın devamını diledi. Bizlere ve ekibimize göstermiş olduğu yakın ilgi ve samimiyetinden dolayı kendisine minnettarız. Ayrıca 3 gün boyunca ekibin konaklamasını sağlayan Aydın DSİ Bölge Müdürümüz Mehmet Akif Balta’ya da şükranlarımızı sunuyoruz. Artvin Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ araçların yakıtını karşıladı. Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Artvin İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Şube Müdürü Sebahattin Gündüz’e de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ekibimizin yarışmalara katılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise, Artvin denince halkoyunlarının akla geldiğini ve tarihinde birçok kez Türkiye şampiyonluğunu elde ettiğini söyledi.

Doğanay, Türkiye ikincisi olan Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi halkoyunları ekibini, antrenörlerini ve temsilcilerini başarılardından dolayı tebrik etti.

23 ilden 32 takım ve 594 öğrenci, 13 düzenlemeli, toplam 23 dalda yarıştı. Bir gün süren yarışma kapsamında düzenlemeli kategorisinde, birinciliği Denizli Cumhuriyet Anadolu Lisesi, ikinciliği Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi takımları elde etmişti.

AVBM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ