Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin İki Zeki’sini Toprağa Verdi

Artvin İki Zeki’sini Toprağa Verdi
  • 16.10.2019
  • Artvin İki Zeki’sini Toprağa Verdi için yorumlar kapalı
  • 162 kez okundu

Artvin iki önemli değerini daha kaybetti. 14 Ekim 2019 Pazartesi günü vefat eden Makine Mühendisleri Odası eski Başkanı Zeki Dinçer ile Artvin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personeli Zeki Özay, Artvin’de toprağa verildi.

Artvin İki Zeki’sine ağlıyor. Artvin’de uzun yıllar Makine Mühendisleri Odası Başkanlığı yapan Zeki Dinçer kalp krizi geçirerek vefat ederken, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarından Zeki Özay ise elim bir olay sonucunda vefat etti. Artvin aynı günde kaybettiği iki değerine ağlıyor. Büyük bir tesadüf sonucunda iki adaş aynı gün vefat etti. 14 Ekim 2019 Pazartesi günü kalp krizi geçiren Zeki Dinçer ile elim bir olay sonrasında vefat eden Zeki Özyar için Artvin Merkez Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi. 15 Ekim 2019 Salı günü ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı için Artvin Merkez Camii’nin avlusu dolup taştı. Zeki Dinçer ve Zeki Özay’ın yakınları, sevenleri, dost ve akrabaları ile Artvin halkı adeta Merkez Camii Avlusunu doldurdular. Zeki Dinçer ve Zeki Özyar’ın yakınları taziyeleri kabul ederken, avluda hüzün hakimdi. Erken ölümleri ile Artvin’i yasa boğan adaşlar için toplanan kalabalık onları son yolculuğuna dualarla gönderdiler. Kılınan cenaze namazının ardından helallikler alındıktan sonra Zeki Dinçer, Atanoğlu mezarlığına, Zeki Özyar ise Balcıoğlu mezarlığına götürüldü. Bu mezarlıklarda göz yaşları arasında toprağa verilen adaşlar için dualar yapıldı. Definlerin ardından aileler mezarlıklarda taziyeleri kabul ettiler.

Artvin’de iki adaşın aynı günde vefatının hüznü yaşanırken, aynı gün ölen iki adaşın büyük tesadüfü acı bir tesadüf olarak değerlendirildi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ