Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mebasistan Projesini Duyurdu

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mebasistan Projesini Duyurdu
  • 21.08.2020
  • Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mebasistan Projesini Duyurdu için yorumlar kapalı
  • 3.699 kez okundu

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yayınladığı sosyal medya hesabından Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’nin kamu sektöründeki ilk sohbet robotlarını oluşturarak herkesin sorularını hızlıca yanıtlayabilecekleri bir sistem oluşturduğunu duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı, @tcmeb’in#yapayzekatemelli dijital dönüşümü için bir milat.Pilot aşamasında 3,5 milyondan fazla kullanıcının eriştiği Türkiye’nin kamu sektöründeki ilk sohbet robotları #MEBAsistan#EBAAsistanmeb.gov.tr ve eba.gov.tr’de sorularınızı bekliyor.

Bakanlığımız makineleri de eğitiyor. #MEBAsistan#EBAAsistan makine öğrenmesi ve doğal dil işleme teknolojilerinin yardımıyla tasarladık. Kullanımı kolay. Konuşma dilinde yöneltilen sorgulamalarınıza hızlı dönüşler yaparak sorularınıza alternatifleriyle cevap verebiliyor.

Türkiye’nin imkanları ve mühendisleri tarafından geliştirilen #MEBAsistan#EBAAsistan mevcut konuşma hacmiyle dünyanın en fazla kullanılan sanal asistanları arasına girdi. 4 fazlı yol haritamızda sırada ses, farklı platformlarla ve dillerle entegrasyon var. Çok yakında…

Ç.P

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ