Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Okulların Açılması için Seferberlik Mesajı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Okulların Açılması için Seferberlik Mesajı
  • 20.08.2020
  • Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Okulların Açılması için Seferberlik Mesajı için yorumlar kapalı
  • 4.369 kez okundu

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulların 21 Eylül’de açılmasıyla alakalı tüm eğitim camiasına mesaj ileten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un mesajını sosyal medya hesabında yayınlayarak tüm Artvin halkını da dikkatli olmaya çağırdı.

Bir Bakan olarak değil, bir “öğretmen” olarak yazıyorum, lütfen okuyun. Hem de yanınıza gelmişim de gözünüzün içine bakarak konuşuyormuşum gibi okuyun.

Eğitim; çocuğun iç çekişini, kahkahasını, “Öretmenim!” deyişini duyarak, saçını okşayarak, omzuna dokunarak, kaş göz işaretiyle çaktırmadan uyararak, birlikte eğlenerek ve teneffüste üşümesin diye montunun önünü kapatarak yapılır. Uzaktan eğitimde bunlar yok, olmayacak da…

Uzaktan eğitime biz her detayıyla hazırız ve en iyisini yapacağız ama sınıf ortamının, okul ikliminin ruhunu ekranlara üfleyemeyiz. Ne yapsak eksik kalır. Bu yüzden bizim eğitim öğretimi layıkıyla devam ettirebilmek için okullara dönmemiz, yüz yüze eğitime başlamamız lazım.

 Yüz Yüze Eğitime Başlayabilmemiz Sizin Elinizde

Yüz yüze eğitime 21 Eylül’de başlayabilmemiz sizin elinizde. Gece gündüz çalışıyoruz. Teneffüste oynanacak temassız oyunlar bile hazır. Detaylara bu kadar titizlikle hazırlandığımız bu süreçte hâlâ maskesiz ve mesafeyi hiçe sayan insanlar görmek bizleri derinden üzüyor.

“Okulları birlikte açacağız.” derken samimiyiz, sizleri bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyoruz. Sizsiz başaramayız. Lütfen maske takın, mesafenizi koruyun ki okulları açıp işimizi yapabilelim, çocuklar okullarına kavuşsun. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz adına rica ediyorum.

Hacer ERER

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ