Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin İYİ Parti İl Ve İlçe Örgütü “Akşener Yoksa Biz De Yokuz!.”

Artvin İYİ Parti İl Ve İlçe Örgütü “Akşener Yoksa Biz De Yokuz!.”
  • 25.07.2018
  • Artvin İYİ Parti İl Ve İlçe Örgütü “Akşener Yoksa Biz De Yokuz!.” için yorumlar kapalı
  • 12.365 kez okundu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçimli Kurultay Kararı alması ve bu kurultayda da aday olmayacağını sosyal paylaşım sitesindeki özel sayfasından paylaşmasının ardından İYİ Partililer Türkiye genelinde aynı anda 81 ilde eş zamanlı olarak İYİ Parti İl Başkanlıkları, İlçe Başkanlıklarında toplanarak basın açıklamasında bulundu.

Yapılan Basın açıklamasında Meral Akşener ile yola çıktıklarını, çok büyük zorlukları birlikte yaşadıklarını, bunca engellemelere karşın TBMM’ye girme başarısını gösterdiklerini belirterek, Akşener’in devam etmesini ve Kurultay’da aday olmasını istediler.

Artvin İYİ parti İl Başkanı Köksal İspirli, Akşener’in evinin bulunduğu İstanbul’da olduğu için Artvin’deki açıklamayı İYİ Parti Artvin İl Başkanlığı İYİ Parti Sekreteri Tayfun Akan yaptı. Türkiye genelinde ortak basın açıklamasında aynı anda saat 20.00’de eş zamanlı olarak yapılan açıklama da; “Değerli Basın Mensupları katılımlarınız nedeni ile partimiz ve şahsım adına hepinize teşekkür ederim. Öncelikle henüz netleşmemiş olsa da Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ‘ in sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımda “ yapılması planlanan seçimli kurultay kararı almış bulunuyorum ve Kurultayda aday olmayacağım ” şeklinde ki yaptığı açıklama sonrası bizlerde; Tüm Türkiye ‘ de ortak bir dille Sayın Genel Başkanımıza destek için Basın Açıklaması yapma kararı aldık. Bugün Türkiye’de muhalefete yeni bir soluk geldiyse, milyonlara yeni bir umut olduysa bu Meral Akşener sayesindedir. Hepimizin ona vefa borcu vardır. Onun yanında yol yürüdüğünü başına kakanlar, mevki bulamayınca küsenler utanmalıdırlar. Tüm delege ve teşkilatlarca neredeyse % 100 ‘ e varan bir mutabakat söz konusudur. Tek tük kişilerce olağanüstü kongre isteyip böyle bir istek ve arzu taşıyanlar da var ise bu kişilerde seçimli kurultaya çıkıp aday olsunlar.

Türk demokrasisine örnek olsun sürekli her seçimden sonra hesap vermekten kaçan siyasilere yeni bir imkan ve fırsat sunma demokratikliğini gösteren ve bu alanı açan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ‘e de Türk demokrasisi adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugün sizlerinde duyduğu ve gördüğü gibi Tüm Türkiye’ de herkes bu davanın lideri Sayın Meral Akşener’dir diyor. Bu davaya biz Genel Başkanımızla devam edeceğiz, farklı isimlerle kesinlikle çalışmayacağımızı açıkça beyan ediyoruz. Genel başkanımız varsa bizde varız. O yoksa bizde yokuz bu böyle bilinmelidir.”

Açıklamanın ardından İstanbul’dan görüntülü olarak basın toplantısın katılan İl Başkanı Köksal İspirli, “ Biz Sayın Genel Başkanımıza destek olmak için şu anda İstanbul’daki evinin önündeyiz. Sayın Akşener ile çıktığımız yolda, kendisiyle yürüyeceğimizi hep bir ağızdan söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İYİ Partililer, Akşener’siz partide kalmayacaklarını belirterek; ”Biz, ülkemiz için, milletimiz için, geleceğimiz için umudumuz olan Sayın Meral Akşener’in yanında yer aldık. Onun olmadığı yerde olmayacağımızı bir kere daha yineliyoruz” dediler.

Açıklamanın ardından toplantı basına kapalı bir şekilde devam etti.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ