Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin TSO, AB Projesi Kapsamında İkinci Odak Grup Toplantısını Yaptı

Artvin TSO, AB Projesi Kapsamında İkinci Odak Grup Toplantısını Yaptı
  • 28.11.2019
  • Artvin TSO, AB Projesi Kapsamında İkinci Odak Grup Toplantısını Yaptı için yorumlar kapalı
  • 86 kez okundu

Artvin Ticaret Odası bünyesinde yürütülen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” projesi ikinci odak grup toplantısı ARTSO meclis salonunda gerçekleştirildi.

Artvin’de Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” isimli projenin ikinci odak grup toplantısı yapıldı. Toplantıda Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt,  Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Ali Öktem, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, İş Kur Müdürü Cevat Ertürk, Artvin İl Ticaret Müdürü Bilal Taş, KOSGEP İl Müdürü  Arif Ercan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray, STK temsilcileri, ve oda proje paydaşları katıldı.

Artvin Ticaret Odası bünyesinde yürütülen “Güçlendirilmiş Dijital Bilgi Yönetimi Sistemi, Networking Fırsatlarını Geliştir” projesi ikinci odak grup toplantısı ARTSO meclis salonunda gerçekleştirildi.  Proje kapsamında şimdiye kadar yapılan çalışmalarla birlikte dijitalleşmede raporlamanın önemine vurgu yapıldı. Ayrıca Artvin’de üye firmalarla gerçekleştiren görüşmelerin raporlaştırma sürecinin devam ettiği belirtildi.

Artvin’de ön plana çıkan sektörlerle öncü firmalarla Romanya ARAD Ticaret ve Sanayi odasına üye firmalarla, iş birliğinin ortak projelerinin geliştirmesi konusunda uluslararası uzmanVladVinatu bilgilendirme yaptı. Proje kapsamında gerçekleştirilen odak grup toplantılarının, geri bildirimlerinin ve çıktıları üzerinde tartışmalar yürütüldü.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Ocak 2020 ayında ARAD Ticaret ve Sanayi Odasıyla ortak bir çalıştaydüzenleneceği ve bu odak grup toplantılarında elde edilen veriler ve çıktıların ARAD ve üye firmalarla paylaşılarak başta, dijital piyasa olmak üzere ortak projelerin hayata geçirilmesi için bilgi akışı sağlanarak tecrübe paylaşımı için çalışmalar yürütüleceğine dair bilgiler verildi.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ