Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başladı

Artvin’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başladı
  • 18.09.2018
  • Artvin’de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başladı için yorumlar kapalı
  • 26.195 kez okundu

Artvin’de 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle tören düzenlendi.

Artvin Gazi Ortaokulu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende eğitim öğretimin önemine ilişkin konuşmalar yapılarak şiirler okundu.

Programda konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla Artvin’de yaklaşık 26 bin öğrencinin ders başı yaptığını kaydetti.

Okulların bireyi hayata hazırlayan, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan ve bireyleri geleceğe ilişkin hedeflerine ulaştıracak en önemli eğitim yuvaları olduğunu söyledi.

Doğanay, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkan sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise il genelinde hizmet veren 224 eğitim kurumunda görev yapan 2 bin 80 öğretmen, 675 personel ve tüm eğitim paydaşlarıyla el ele, gönül gönüle vererek 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu ışığında ülkenin geleceğini inşa edeceklerini söyledi.

Kahveci, okulların daha yaşanabilir olması için kentte 136 milyon liralık 20 yeni okul ve tesis inşasının devam ettiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Okullarımızın fiziki mekanlarındaki eksiklikleri gidermek ve öğrencilerimize daha düzenli, daha sağlıklı ortamlarda eğitim alma imkanı sunabilmek için iyileştirme çalışmalarına ağırlık verip, altyapı, donanım ve hijyen bakımından okullarımızın çağdaş görünüm kazanmasını hedefledik. Bu doğrultuda 2018 yılı içerisinde 7 milyon 887 bin liralık bütçeyle il genelinde 32 eğitim kurumumuzun onarımını gerçekleştirdik.” dedi

Törende öğrenciler tarafından eğitim öğretimin önemine ilişkin şiirler okunurken okula yeni gelen öğrencilere okuldaki öğrenciler tarafından çiçek verildi.

Tören okul öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın ilk ders zili çalmasının ardından sona erdi.

Törene Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi, kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

AVBM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ