Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin’de Eğitimcilerden Sağlıkçılara 200 Siperlik

Artvin’de Eğitimcilerden Sağlıkçılara 200 Siperlik
  • 17.04.2020
  • Artvin’de Eğitimcilerden Sağlıkçılara 200 Siperlik için yorumlar kapalı
  • 23.831 kez okundu

Okullarda Üretilen 200 Adet Yüz Koruyucu Siperlik İl Sağlık Müdürlüğüne Teslim Edildi

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3 Boyutlu yazıcılar ile okullarda üretimi gerçekleştirilen yüz koruyucu maskeleri İl Sağlık Müdürlüğüne teslim etti.

Yüz koruyucu siperlik ve maskeler il Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Artvin Bilim Sanat Merkezi, Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi, Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi, Artvin Şehit Erol İnce İmam Hatip Ortaokulu, Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesinde üretiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar ” Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu hassas dönemde özellikle sağlık personellerimizin fedakârca yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz de Milli Eğitim camiası olarak maddi ve manevi açıdan onların yanındayız. Okullarımızda 3D yazıcılarla ürettiğimiz koruyucu siperlikleri sağlık çalışanlarımızın kullanması için İl Sağlık Müdürlüğüne teslim ediyoruz. Artvin’deki tüm sağlık çalışanlarının ihtiyacı kadar siperlik üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Artvin İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın “Bu süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğü her zaman yanımızda oldu. Sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarının karşılanması için tek kullanımlık maske ve koruyucu siperlik üreterek vermiş oldukları destekten dolayı Milli Eğitim camiasına teşekkür ediyorum ” dedi.

Ç.P.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ