Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin’de Öğrenci ve Öğretmenlerden “Tedbirlere uyalım, okulları açalım.” Mesajı

Artvin’de Öğrenci ve Öğretmenlerden “Tedbirlere uyalım, okulları açalım.” Mesajı
  • 27.08.2020
  • Artvin’de Öğrenci ve Öğretmenlerden “Tedbirlere uyalım, okulları açalım.” Mesajı için yorumlar kapalı
  • 3.362 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde alınan önlemlerle okullarda yüz yüze eğitimin başlaması konusunda kamuoyunun dikkatini çekmek ve toplumsal bilinç oluşturmak, kurallara uymayan kişileri uyarmak amacıyla Artvin Valiliği koordinesinde Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönüllü öğretmenler ve gönüllü öğrencilerin katılımı ile ” Kırmızı Düdük” kampanyası başlatıldı.

Kırmızı Düdük Kampanyası 24 Ağustos Pazartesi günü düzenlenen etkinlikle başladı. Etkinlik için çok katlı otopark önünde bir araya gelen gönüllü öğretmen ve öğrenciler kampanyanın ana teması olan ” Tedbirlere uyalım, okulları açalım. ” ve   ” Kurallara uyalım, okullara kavuşalım. “, Maske hijyen mesafe virüse yok müsaade.”, ” Okulda tedbir çok, virüse geçit yok. ” sloganları yazan dövizler ile caddelerde yürüyerek vatandaşları pandemi kurallarına uymaya davet ettiler. Vatandaşların meraklı bakışları altında ilerleyen öğrenciler, maske ve mesafe kuralına uymayan kişileri düdük çalarak uyardılar. Etkinlik Artvin Valiliği önünde yapılan basın açıklaması ile devam etti.

Basın mensuplarına kampanya hakkında açıklamalarda bulunun İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ” Bugün burada gönüllü öğretmen ve öğrencilerimizle ile sokaklarda pandemi kurallarına uymadan hareket eden vatandaşlarımız varsa onları uyarmak, duyarlılığı arttırmak, okullarımıza kavuşmak amacıyla bir etkinlik düzenliyoruz. Okullarımızda yüz yüze eğitime başlamak için gereken bütün önlemleri alıyoruz. Bugün de bu önlemlere ek olarak çocuklarımızın okullarına olan özlemine tercüman olmak, halkımızı kurallara uymaya davet etmek için buradayız. Kampanyamız ilerleyen günlerde ilçe merkezlerinde eş zamanlı olarak yapılmaya devam edecek. Lütfen kurallara uyalım, çocuklarımızı okullarına kavuşturalım.” dedi.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ