Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin’de Yakışır Organik Bir Yapı Yükselecek

Artvin’de Yakışır Organik Bir Yapı Yükselecek
  • 05.11.2019
  • Artvin’de Yakışır Organik Bir Yapı Yükselecek için yorumlar kapalı
  • 142 kez okundu

OpizaTower Artvin’e Yakışacak

Artvin’de İnşaat Sektöründe lider olma yolunda ilerleyen Organik İnşaat projelerine bir yenisini daha ekledi. Artvin’de bugüne kadar yaptığı binalar ile Artvin’e inşaat sektörüne değişiklik getiren Organik İnşaat’ın sahibi Yasin Yeniçeri’den yine ilimize yakışır bir inşaat daha geliyor. OpizaTower ismi verilen yeni inşaat sona erdiğinde ilimizin görüntüsüne de farklılık getirecek. İnşaat sektöründe büyük bir değişimin başlangıcı olması beklenen OpizaTower ile ilgili olarak Organik İnşaat’ın sahibi Yasin Yeniçeri ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

İnşaat sektörüne yıllar önce hızlı bir giriş yapan Organik İnşaat’ın sahibi Yasin Yeniçeri,  projeleri ve hedefleriyle ilgili ajansımıza önemli açıklamalarda bulundu.Organik sebze meyve ticaretinden Organik İnşaat’ a geçerek Artvin’de birçok atılım yapan Yeniçeri, asıl amaçlarının Artvin’de isimlerini yüceltmek olduğunu vurguladı.

Organik İnşaat Adını nereden alıyor?

Hayatta her şeyin organiğin olduğuna inandığını söyleyen Yeniçeri; “Bir metreküp betondan ne kadar kum, ne kadar çimento, çakıl kullanılması gerekiyor ya da bir kolonda kaç tane demir gerekiyor. Bunları doğru olarak kullanırsanız organik oluyor. Bu nedenden yola çıkarak Organik İnşaat adını verdik. Ben daha önce manav işletirken de organik konusunda önemli çalışmalara imza atmıştım. İnşaat sektörüne de girince bu noktada çalışmalara devam ettim. Organik İnşaat olarak firma ismini koymamın sebebi inşaat sektöründe de organiklik olabileceğini ortaya koyabilmekti. 2008 yılından bu yana yaptığım çalışmalarla sanıyorum bunu ispatladım“ dedi.

22 Yıllık Bir Mücadelenin Ardından Gelen  Proje

Antalya, Mersin, Adana, Nevşehir gibi üretim yapan bölgelerden ürün alarak Artvin halkına kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler sunarak sebze meyve ticaretiyle işe başladıklarını vurgulayan Yeniçeri, profesyonel iş yaşamıyla alakalı şunları söyledi; “Öncesinde insanlar daha uygun sebze meyve yesin diye bir mücadelemiz vardı. Bundan dolayı ürünlerimiz daha kaliteli ve daha uygun oluyordu. Artvin halkında ciddi anlamda ürünlerimizi satıyor,  Artvin’imize hizmet ediyorduk. Biz hep kazan kazan taktiği ile gittik. Mesela bir ürünümüzde bir lira ben kazanıyorsam bir lirada müşteri kazandı. Bir yerde domatesin kilosu 2 liraysa bunu biz 1.5 liraya sattık yani 25 kuruş müşteri kazandı, 25 kuruşta biz kazandık.  Ticaret hayatımıza da bu şekilde devam etmiş olduk.

İnşaat sektöründeki insanların memnuniyetlerini görebilmenin kendisine büyük bir mutluluk sağladığını bu nedenle sürekli yeni bilgiler edinmeye ve öğrenmeye çalıştığını vurgulayan Yeniçeri; “ 2008 yılında inşaat sektörüne adım attık. Sektörde kendimizi yenileyebilmemiz adına sürekli gelişim ve değişim halindeyiz. Her yıl fuarlara gidiyorum.  Dünyadaki inşaat sektöründeki yenilikleri takip ediyorum. Yakın zamanda Japonya’ya gideceğim ve oradaki yapıları bizzat inceleyeceğim. Bu iş biraz da sevgiyle alakalı, işini seviyorsan aşkla yapıyorsan kesinlikle araştırman gerekiyor, çünkü yaptığın iş senin ekmeğin oluyor. İnsanlardan tebrikler aldığında,  mutlu olduklarında ayrı bir keyif duyuyorsun.” dedi.

Artvin’e Büyük Yatırım Yeni Bir Proje OpizaTower

Çocukluğumun geçtiği köyün adıdır Opiza. Bu nedenle bende OpizaTower isminin duygusal manası büyük diyen Yeniçeri;  İskebe‘de yer alacak OpizaTower ‘ın  Mayıs ayında temelinin atılacağını ve bir yıl içerisinde binayı bitireceklerini belirtti.

Yeni yapılacak binayla ilgili olarak ar-ge çalışmalarının devam ettiğini ve konuyla alakalı herkesin fikrini aldıklarını vurgulayan Yeniçeri sözlerine şöyle devam etti; “ OpizaTower’ı insanların mutlu olabileceği şekilde kullanışlı, keşkelerin,  amaların az olabileceği bir bina inşaatı yapalım istiyoruz. Böylece araştırmalarımızı yaparak iyi bir kitleye hitap ettik. Dolayısıyla her kademesinde insanlara sorularımızı yöneltiyoruz. Tüm detayı düşünüp çok güzel bir proje çıkartacağız. Mahallemize, şehrimize şekil verecek bir proje olacak” dedi.

Projeleri arasında evlerin içerisindeki hol’ün uzunluğunu kısaltmak olduğunu evlerin dizaynını alışılmışın dışında bir noktaya taşımak istediklerini söyleyen Yeniçeri; modern projesini OpizaTower‘da ilk olarak gerçekleştireceğini belirtti.

OpizaTower’da karkas satışa yer verilecek olup bir iki ay içerisinde lansmansatışları gerçekleştirilecek.

10 yılda 10 bina 204 konut

Binanın inşaatına ilk başladığı andan, toprak halinden çatısının yapım aşamasındaki en son haline kadar takibini yaptığına dikkat çeken Yeniçeri; “Artvin’de bin kişi benim yapmış olduğum inşaatlarda ikamet ediyor. 10yıla 10 bina 2 yüz dört konut sığdırdık. Yaptığımız her binada büyük farklılıklar oluşturmaya çalıştık. Şavşat’ta gerçekleştirdiğimiz binamızda tenteler yapmıştık. Orada büyük ilgi görmüştü. Aslında tenteleri yapmasak daha ucuza mal edebileceğimiz inşaatı binamıza farklılık katalım ve binamızda oturan insanlar daha rahat yaşasınlar istedik ve bunu başardık. Şimdi Artvin’de Yeni Mahalle İskebe Mevkiinde Anadolu Lisesi’nin hemen alt kısmında inşaa edeceğimiz OpizaTower ile Artvin’e yakışır, güzel bir bina inşaa edeceğiz. Gerek binanın dış görüntüsü gerekse de kullanım alanları ile bu binadan daire alanların mutlu olacakları yeni bir yaşam merkezi kurmayı hedefliyoruz. Yoğun şekilde çalışıyoruz. Proje çizim aşamalarını tamamladık ancak şuan Artvin Belediyesi’ni bekliyoruz. Artvin Belediyesi başlayın dediğinde biz hazırız ve hemen başlayacağız. Belediye Başkanımız bu noktada kendi çalışmalarını tamamlıyor. Yakın bir zamanda yeni imar izinlerini verecek. Bizim izin için her türlü hazırlığımız tamam. Vatandaşlarımızın görüşleri doğrultusunda çalışmalarımızı da gerçekleştiriyoruz. Her kesimden aldığımız fikirler ile dairelerimizin kullanım alanlarını yükseltiyoruz ve belki de Artvin’de ve Karadeniz’de olmayan bir binayı inşaa edeceğiz. Bu noktada ciddi tanıtım çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Kısa zaman içerisinde de binamızın lansman satışlarını gerçekleştirerek binamızı da inşaa etmeye başlayacağız. Biz genellikle bir yıla binayı tamamlıyoruz ancak yine de sözleşmelerimizi iki yıla göre yaparak müşterilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Bugüne kadar hiç kimseyi yaptığımız inşaatlarda mağdur etmedik bundan böyle de etmeyiz. Biz aynı zamanda güven aşılıyoruz. Bize güvenenler hep mutlu oldular, kendi köyümün adını koyduğum OpizaTower’da güzel bir yaşam merkezi inşaa etmiş olacağız ” diyerek sözlerini tamamladı.

Ç.P

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ