Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvin’in Altın Kızları 2. Lig Yolunda Destek Bekliyor!

Artvin’in Altın Kızları 2. Lig Yolunda Destek Bekliyor!
  • 08.06.2019
  • Artvin’in Altın Kızları 2. Lig Yolunda Destek Bekliyor! için yorumlar kapalı
  • 25.221 kez okundu

Artvin’in altın kızları hentbol branşında başarıdan başarıya koşuyor. Artvin 7 Martspor kulübü Bölgesel ligden 2.lige yükselme maçları için 15-21 Haziran 2019 tarihlerinde Eskişehir ilinde mücadele edecek.

Başarıların Ardı Arkası Kesilmiyor

Hentbol branşında başarıların ardı arkası kesilmiyor. 2018 yılında Gazi Ortaokulu yıldız kız takımı ile Yıldızlar Türkiye 2.liği, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Anadolu Yıldızlar liginde Türkiye 3.lüğü yaşayan altın kızlar 2019 yılında ise Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Türkiye 5.liği yaşayıp Gazi Ortaokulu yıldız kız takımı ile Türkiye Şampiyonasında ilk 8. Takım arasına girdi.

Kendilerinden 3 Yaş Büyük Sporcularla Mücadele Ettiler

Ayrıca bu yıl 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi  Kız takımı Türkiye Şampiyonasında son 4 takım arasına katılmayı -5 averajla kaçırdı. Türkiye’de ilk 8 takım arasına giren 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi  Kız takımı, 2004 doğumlu oyuncularla mücadele ederken rakipleri ise 2001 doğumlu sporcularla mücadele etti.

Türkiye 2.si Oldular!

Yine 2019 yılında Artvin 7 Martspor, Kulüplü küçük kızlar Türkiye Şampiyonası katılarak Türkiye 2.si oldu.

Sıradaki Hedef 2. Lige Çıkmak

Son olarak da Artvin 7 Martspor kulübü, Bölgesel ligden 2.lige yükselme maçları için 15-21 Haziran 2019 tarihlerinde Eskişehir ilinde; Gaziantep Oğuzeli Halkeğitim Merkezi Spor Kulübü, İstanbul Sahil Spor Kulübü, İstanbul Defne Spor Kulübü, Karaman Veteranlar Spor Kulübü, Kütahya Ülkü Spor Kulübü, Mersin Volhent Spor Kulübü, Ordu Gençlerbirliği Spor Kulübü ile mücadele edecek.

Maddi Manevi Destek Bekliyorlar!

Artvin 7 Martspor Kulübü Başkanı ve kulüp Antrenörü Murat Ülker, yaptığı açıklama ile bugüne kadar kendilerine verilen destekleri boşa çıkarmadıklarını, elde ettikleri büyük başarılar ile herkese gösterdiklerini belirterek ellerinden tutulması durumunda hentbol alanında iyi bir altyapıya ve uygun koşullara sahip Artvin’de çok daha büyük başarıların gelebileceğini söyledi.

Murat Ülker açıklamasında; “geçmişte hayal dahi edilemeyecek başarıları son yıllarda sıradan hale getirdiklerini belirterek küçük desteklerle elde edilen bu başarıların desteklerin arttırılması durumunda çok daha büyük başarılara döneceğini düşünüyoruz” Dedi.

Artvin 7 Martspor kulübü Başkanı Murat Ülker açıklamalarına devam ederken, Kadınlar Bölgesel liginde mücadelelerini de sürdürdüklerini belirterek bölgesel ligde finale kalarak Eskişehir’de 15-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda 8 takım arasında ilk dörde kalarak 2.lige çıkmayı ve Artvin adına bir ilki başarmayı hedeflediklerini söyledi. Ülker açıklamasında Eskişehir’de de başarılı olarak 2.lige çıkacaklarına inandıklarını belirtirken böylesine büyük bir başarı arifesinde iken büyük sıkıntılar içerisinde olduklarını ifade etti. Ülker; “ Eskişehir’de 17 Haziran’da büyük bir mücadele içerisinde olacağız ancak bu başarıları elde etmek ve buralarda mücadelede bulunmak öyle kolay işler değil. Bu başarıları elde edebilmek için maddi ve manevi desteklere ihtiyacımız var. Biz ilimizi temsil ediyoruz ve bu ilin tanıtımına katkı sağlıyoruz. Bir çok ilin adını duyuramadığı yerlerde Artvin’in adını finallere yazdırıyoruz. Bunun yanı sıra gençlere sahip çıkıyoruz. Onların kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmelerini sağlıyoruz. Daha ne yapmalıyız bilemiyorum. Maalesef elimizden tutulmuyor. Eskişehir’e gideceğiz ama nasıl gideceğimizi bile kara kara düşünüyoruz. Yetkililerden, Artvinli iş adamlarından ve siyasilerimizden destek talep ediyoruz. Bu büyük başarıları elde eden ve tamamı Artvin’in çocukları ve gençleri olan kızlarımıza ve kadınlarımıza sahip çıkılmasını istiyoruz. Bizim sadece başarıya konsantre olmamız gerekirken bizler saha dışı konulara konsantre oluyoruz. Başta Valimiz olmak üzere tüm bürokratlarımızdan da talebimiz bizim bu başarılarımızı görerek daha büyük başarılar için elimizden tutmalarıdır. Ben bu büyük başarıları elde eden başta sporcularım ve aileleri ile yine bu başarıda yanımızda olan tüm emektarlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Artvin kamuoyunun bizim yanımızda olmasını arzuluyoruz. Maddi ve manevi destek bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ