Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Artvinli Öğrencilerin Dikkatine!

Artvinli Öğrencilerin Dikkatine!
  • 02.07.2018
  • Artvinli Öğrencilerin Dikkatine! için yorumlar kapalı
  • 15.318 kez okundu

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınav Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları merkezi sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığınca Artvin’deki öğrencileri yakından ilgilendiren  açıklamada; “Öğrenciler, sonuç sayfasından merkezi sınav puanlarını ve Türkiye/İl geneli yüzdelik dilimlerini öğrenebileceklerdir.

Sınava başvuran 1 Milyon 9 bin 260 öğrenciden 971 bin 657’si sınava girmiştir. 112 öğrenciye evde, 4 öğrenciye ise hastanede sınav hizmeti verilmiştir.

Sınava giren öğrencilerin yerleştirme işlemleri için merkezi sınav puanı hesaplanmış ve yayımlanmıştır. Öğrencilerin tercih ve yerleştirme işlemleri ile ilgili bilgilendirmeler tercih ve yerleştirme kılavuzunda yayımlanacaktır. Tercihlerin alınmasında hem bu sınav sonuçlarına göre öğrenci alan sınavlı okul tercihleri hem de yerel yerleştirme tercihleri birlikte alınacaktır. Öğrencilerimizin sınavla öğrenci alacak okullar için tercihlerini yüzdelik dilimlerini dikkate alarak yapması önerilmektedir.

Sınav sonuçlarına ilişkin istatistiksel analizler daha sonra yayımlanacaktır. Sınav sonuçlarına www.meb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir” ifadelerine yer verildi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ