Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Yeni Adresine Taşındı

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Yeni Adresine Taşındı
  • 11.07.2019
  • Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Yeni Adresine Taşındı için yorumlar kapalı
  • 135 kez okundu

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi Yeni Adresinde Yeni Etkinliklerine Başladı

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yeni adresine taşındı. Arhavi ADD yönetimi, Belediye BaşkanınaTeşekkür ve adres değişikliği amacıyla toplantı yaptı.

Toplantıya Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu, Başkan Yardımcısı Engin Erkan, Önceki İl Genel Meclis üyesi Erkan Özyazıcı, CHP İlçe Başkanı Melek Gümrükçü, Milli Eğitim Şube Md. Yrd.Nurullah İnanç,ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, ADD Pazar Şube Başkanı Metin Atasaral ve yönetim kurulu üyeleri, ADD Fındıklı Şube Başkanı Besim Özyıldız, ADD Hopa Şube Başkan Yardımcısı Münevver Tamcan,üyeler ve konuklar katıldı.

ADD Başkanı Emine Hekimoğlu Belediye Başkanı Vasfi Kurtoğlu’na derneğe oda tahsis ettikleri için teşekkür etti.Başkan Vasfi Kurtoğlu; “Atatürkçü Düşünceye sahip çıkmak hepimizin görevi olmalı.Bunun için Belediye olarak ya da şahsi olarak ne gerekiyorsa yapacağımızı bilin. Herkes de elinden geleni yapmalı, daha çok katılım ve katılımcı olmalı.”dedi.

Erkan Özyazıcı, “Emine Hekimoğlu öğretmen iken de çalışkandı.Yıllardır ADD başkanlığını da özveriyle yürütüyor veörnek çalışmalar yapıyor.”dedi.

Başkan Emine Hekimoğlu da şu açıklamayı yaptı: “Dernek işleri gönüllülük ve devamlılık ister. Derneği kurmak zor ama onu yaşatmak ve yürümesini sağlamak daha da zor. Büyük emek, güç, zaman ve özveri ister. Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi’nin on yıllık başkanı olarak, bir öğretmen olarak ya da Emine Hekimoğlu olarak bugüne kadar dernek etkinliklerimi yapabilmem için maddi ve manevi hiçbir teklifim geri çevrilmedi. Desteklerini esirgemeyen dostlarımız sayesinde 134 üniversite öğrencimize eğitim bursu verdik, 38 öğrencimizi 10 Kasımlarda ve 23 Nisanlarda Ankara’ya götürüp o ruhu bizzat yaşamalarını sağladık.Eğitim, kültür, sanat adına nice etkinlikler yaptık. Şimdi haftaya yine öğrencilere ücretsiz dersler vermeye başlayacağız.30 Ağustos’ta gençler tarafından uçuracağımız Ata maket uçakların yapımına başlayacağız. Bu10 yıldaki çalışmalarımızla Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz Türkiye genelinde örnek ve çalışkan bir dernek olarak anılmaktadır. Bu; doğru işler yapmanın ödülüdür bence. Bununla da gurur ve onur duyuyoruz.

Tüm bunları yönetim kurulu arkadaşlarım, üyelerimiz ve siyasi görüşü ne olursa olsun Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan yürüyen dostlar sayesinde yapmayı başardık. Onlara gönülden teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız sayınVasfi Kurtoğlu’nun Belediye binasının 4. katındaki bir odaya taşınmamızı teklif etmesi bizleri çok mutlu etti. Bu ince davranışından dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına tekrar teşekkürlerimizi sunuyor ve görevinde başarılar, kolaylıklar diliyorum.
10 yıldır kullandığımız dernek odamızı Arhavi halkının gönlünde büyük yer edinen eski belediye başkanı merhum Musa Ulutaş tahsis etmişti. O’nu da rahmet ve minnetle anıyorum. Işıklar içinde uyusun.Önceki Belediye başkanımız sayın Coşkun Hekimoğlu da görevi süresince derneğimize yardım ve desteklerini hiç esirgememiştir. Ona da teşekkürlerimizi sunmak isterim.

Şimdi 6. Genel Kurulumuzun ardından yeni yönetim kurulu üyelerimizle, bugüne değin seçilen tüm yönetim kurullarımızla olduğu gibi yine azimle çalışacağız. Atatürkçü düşünceyi unutturmamaya ve yaymaya devam edeceğiz.Sevincimize ortak olmak için buraya teşrif eden tüm konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.Sizler ve sizin gibiler var oldukça daha güzelleşecek dünya.Sevgiyle kalın.”

Toplantı yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Ç.P

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ