Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

BAŞKAN ELÇİN’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ELÇİN’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
  • 29.10.2020
  • BAŞKAN ELÇİN’İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI için yorumlar kapalı
  • 2.916 kez okundu

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

Bugün insandan, çoğulculuktan, haktan, hukuktan, adaletten ve özgürlüklerden yana olan Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü kutlamanın heyecanı içerisindeyiz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı; Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm imkânsızlıklara rağmen bu haklı mücadeleden dünyaya örnek olan destansı bir zaferle taçlandıran bir milletin egemenliğinin en derin tutkusunun ifadesidir.

29 Ekim 1923 tarihi; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki milletimizin güçlü ve çağdaş bir ülke ideali oluşturma yolunda kendisine en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyet rejimini kabul ettiği bir milattır.  Savaşlar ve işgaller görmüş ülkemizin güzel topraklarına bir bahar gibi gelen Cumhuriyet, elbette kolay tesis edilmemiştir. Halkın iradesi ve idaresinden yana olan bu rejim için çok sancılı süreçlerden geçilmiştir. Yokluk ve türlü zorluklar içindeki ülkemizin insanlarının yorgunluğunu gören, vatandaşların bağımsızlığa ve özgürlüğe olan ihtiyacını bilen ve önemseyen bir deha önce Meclis’i kurmuş ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” demiştir. O deha, o büyük önder, o Gazi Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet ile birlikte Türkiye’nin de ilk Cumhurbaşkanı seçilmiştir.

Cumhuriyet kolay kurulmamıştır elbet, ancak gelişiyle de yorgun bir ülkenin üzerinden tüm karanlığı, tüm umutsuzluğu da olanca gücüyle silinmiş ve süpürülmüştür.

İlkelerinden asla şaşmayacağımız, eşsiz bir miras olarak aldığımız ve çocuklarımıza emanet edeceğimiz Cumhuriyet’imizin 97. Yıldönümünü kutluyor; devrimleri ve dehası ile bize bu ufku açan büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyet’in tesisi ve ilerlemesinde emeği bulunan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

ABBB

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ