Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Bayrak: Yönetici Görevlendirme Süreci İle İlgili MEB’den Bilgi Talep Ettik

Bayrak: Yönetici Görevlendirme Süreci İle İlgili MEB’den Bilgi Talep Ettik
  • 13.05.2019
  • Bayrak: Yönetici Görevlendirme Süreci İle İlgili MEB’den Bilgi Talep Ettik için yorumlar kapalı
  • 230 kez okundu

Türkiye Kamu-Sen Artvin il Temsilcisi, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak, “Yönetici Görevlendirme Süreci İle İlgili MEB’den Bilgi Talep Ettik” dedi.

Bayrak açıklamasına; “Bilindiği üzere, Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği çerçevesinde yayımlanan takvim gereği 03.05.2019 tarihinde yönetici tercihlerinin son bulacağı belirtilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, başvuru süresinin 07.05.2019 tarihine kadar uzatıldığı açıklanmıştır. Bu süreçte bir kısmı basına da yansıyan tercihlerin bazı adayların lehine değiştirtildiğine dair duyum ve gelişmeler eğitim kamuoyunda kaygı ile karşılanmıştır.

Türk Eğitim-Sen olarak; başvuru süresinin uzatılmasından kaynaklanacak mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi için,  03 Mayıs Cuma günü saat 17.00’dan sonra tercihlerini değiştiren ve yeni başvuru yapanların kaç kişi olduğu, isimleri, sendikal bilgileri ve görev yerleri hususunda sendikamıza bilgi verilmesi için, MEB’e talepte bulunduk.” İfadelerine yer verdi.

Hacer ERER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ