Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Bayraktutan, “27. Dönem İçin TBMM’ de Kaydımızı Yaptırdık”

Bayraktutan, “27. Dönem İçin TBMM’ de Kaydımızı Yaptırdık”
  • 02.07.2018
  • Bayraktutan, “27. Dönem İçin TBMM’ de Kaydımızı Yaptırdık” için yorumlar kapalı
  • 23.290 kez okundu

CHP Artvin 27. Dönem Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) Kaydını Yaptırdı.

  1. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde CHP’den tekrar milletvekili seçilen Bayraktutan, mazbatasını aldıktan sonra kayıt işlemleri için TBMM’ye gitti. Vekiller için oluşturulan kayıt masalarında kaydını yaptıran Bayraktan, “27. dönemde TBMM’de her zamankinden daha fazla mücadele edeceğimi belirtir, beni yeniden Milletvekili seçen Artvin halkına şükranlarımı sunarım. Zafer; mücadeleden vazgeçmeyenlerin, zafere inananların olacaktır. Sevgi ve saygılarımla…” ifadelerini kullandı.

Rekora imza attı

1960’lı yıllından sonra TBMM’de Milletvekilliği değerlendirmelerine bakıldığı zaman Av. Uğur Bayraktutan, bir çok rekora imza atmış oldu. 1960’dan bu yana arka arkaya dört dönem milletvekili adayı gösterilen ilk CHP’li milletvekili adayı olmuş oldu. Aynı zamanda 1960 yılından bugüne kadar Artvin siyasi tarihinde arka arkaya dört dönem milletvekili adayı gösterilen ilk isim olma unvanını da eline geçiren Uğur Bayraktutan, arka arkaya dört dönem milletvekili seçilerek 1960 yılından bu yana TBMM’de arka arkaya 4 dönem milletvekili olarak görev yapacak ilk CHP Artvin Milletvekili oldu. 1960 yılından bu yana siyasi tarihimizde arka arkaya en uzun süre milletvekilliği yapan isimler ise TBMM Başkanlığı’da yapan Sabit Osman Avcı ile Eski Orman Bakanı Hasan Ekinci idi. Avcı, 1961, 1965, 1969, 1973 seçimlerinde seçilerek TBMM’ye arka arkaya giren Adalet Partili Milletvekili olmuştu. Sabit Osman Avcı, 12-13-14-15.dönemlerde TBMM’de Artvin Milletvekilliği görevinde bulunmuştu. Eski Orman Bakanlarından Hasan Ekinci ise 1987,1991, 1995 ve 1999 Doğru Yol Partisi’nden Milletvekili adayı olarak gösterilerek TBMM’ye girme hakkı kazanmıştı. Ekinci, TBMM’de arka arkaya 18-19-20-21.dönemlerde arka arkaya dört ve 1977 seçimlerinde seçilerek 16.dönemde dahil olmak üzere toplamda 5 dönem milletvekilliği görevinde bulundu. Uğur Bayraktutan, seçilerek Sabit Osman Avcı ve Hasan Ekinci’nin en uzun süre arka arkaya Artvin Milletvekilliği yapma unvanını da egale etmiş oldu. Bayraktutan, bu alanda 1960 yılından bu yana arka arkaya en uzun süre TBMM’de görev yapan ve yine arka arkaya en fazla dönem milletvekili adayı gösterilen ilk milletvekili unvanını eline geçirmişti. 1960 yılından önce Çoruh Milletvekilliği olduğu için değerlendirmeye tabi tutulmazken 1960 yılından önce arka arkaya en uzun süre Milletvekilliği yapan isimler ise CHP’den arka arkaya 6 dönem görev yapan Asım Us ile arka arkaya dört dönem görev yapan Mehmet Atıf Tüzün olurken, bu isimler Çoruh Milletvekili olarak görev yapmışlardı.

Bayraktutan: Böyle Bir Rekora Sahip Olmuş Olmak Bana Büyük Gurur Vermiştir

 

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve CHP Artvin Milletvekili  Av. Uğur Bayraktutan, haber merkezimize konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada kendisinin bu tür rekor beklentisi içerisinde olmadığını ancak böylesine bir unvana sahip olmanın kendisi için büyük onur olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada Bayraktutan, “ Haber merkeziniz böyle bir değerlendirmede bulunmuş. Saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Tabi biz siyasetçiler böylesine bir çalışma ve amaç içerisinde değiliz. Amacımız partimize, ilimize, ülkemize ve milletimize hizmet etmektir. Açıkçası böyle bir araştırma içerisine girmemiştim. Benim de bilmediğim bir sonuca ulaşmışsınız. Tabi ki ilimizi TBMM’de benden önce temsil etmiş CHP’li olsun veya olmasın tüm değerli vekillerimizin ayrı ayrı önemleri ve hizmetleri olmuştur. Her birini saygıyla anıyorum ve ilimiz adına teşekkür ediyorum. Artvin milletvekilliği büyük bir onurdur. Ben bunu her daim belirtmişimdir. Sizin yaptığınız araştırmanın sonucuna göre 1960’dan bu yana TBMM’ye milletvekili adayı olarak partimden arka arkaya dört dönem aday yapılmış olmam bana gurur vermiştir. Seçildiğim taktirde yine partim adına arka arkaya dört dönem mecliste görev yapacak ve ilimizi temsil edecek ilk milletvekili olmam ve de çok değerli iki siyasetçi olan eski Meclis Başkanlarımızdan Sabit Osman Avcı ve eski Bakanlarımızdan Hasan Ekinci ile birlikte de arka arkaya dört dönem Artvin’i temsil eden 3.isim olacak olmam da ayrı bir gururdur. Bu gururu yaşamamı tabi ki partim ve Artvin halkı bana sağlamıştır. Minnettarlığımı belirtmek istiyorum. Bu şekilde Artvin tarihine geçmiş isem bu benim için onurdur. Bugün mecliste dördüncü dönem için kayıtlarımı yaptırdım, beni yeniden Artvin milletvekili olarak seçen Artvin halkına bu vesile ile bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Amacım  ilimizi en iyi şekilde TBMM’de ve bulunduğumuz partilerde temsil etmektir. Ben CHP Artvin Milletvekili olarak mecliste ilimizi en güzel şekilde temsil etmeye çalıştığım gibi 27. Dönemde de aynı mantıkla çalışmaya devam edeceğim. Halkımız partimize muhalefet görevi vermiştir. İlimizin sorunlarını, halkımızın şahsıma ilettiği sorun ve konuları meclis gündemine taşımaya devam edeceğim. Bundan böyle de çalışacağımın bilinmesini isterim. Artvin Milletvekilliği benim için bir günde on bin günde birdir. Artvin Türkiye’nin en müstesna köşelerinden biridir. Bu ile hizmet etmek her alanda bana gurur vermektedir. Bugün bu görev bizlere nasip olmuştur. Bizden önce çok değerli siyasetçiler Artvin tarihine gerek görev yapmaları gerekse de hizmetleri ile de geçmişlerdir. Her birini saygıyla anmak gerekir. Ben sizin vasıtanızla bu güne kadar ilimizde milletvekilliği görevi yapmış tüm siyasetçilere teşekkürlerimi aktarmak istiyorum. ” diye değerlendirmede bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ