Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Bayraktutan, Ölen Denizli Milletvekili İçin Taziye Yayımladı

Bayraktutan, Ölen Denizli Milletvekili İçin Taziye Yayımladı
  • 08.06.2019
  • Bayraktutan, Ölen Denizli Milletvekili İçin Taziye Yayımladı için yorumlar kapalı
  • 24.774 kez okundu

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan hayatını kaybetmesi ile ilgili olarak bir taziye mesajı yayımladı. CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, bayram tatili için ailesiyle bulunduğu Antalya’nın Aksu ilçesindeki evinde bu gece geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etmişti.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, yakın arkadaşı olan Kazım Arslan’ın ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü taziye mesajında dile getirirken, “Denizli halkının ve Partimizin başı sağolsun” dedi.

Yayımladığı taziye mesajında Uğur Bayraktutan; “ Çok kıymetli çalışma arkadaşım, yoldaşım; Denizli Milletvekilimiz Kazım Arslan’ı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyim. Kazım ağabeyime Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Denizli halkının ve Partimizin başı sağolsun” ifadelerini kullandı.

Arslan’ın Öz Geçmişi

17 Mart 1954’te Denizli’nin Tavas ilçesinin Solmaz Köyü’nde doğan Arslan, 1976’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1979-1999 arasında Denizli’de serbest avukatlık, 4 yıl Denizli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2 yıl Disiplin Kurulu Üyeliği yaptı. 1984-1989 arasında Denizli’de SODEP İl Yönetim Kurulu Üyeliği’ne, 1989’da SHP İl Sekreterliği’ne, 1991’de SHP İl Başkanlığı’na seçildi.

1992-1995 arası CHP İl Başkanlığı yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’ni 6 sene, Genel Sekreter Yardımcılığını 4 sene, Genel Başkan Yardımcılığı görevini 1 sene yürüttü. Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı ve Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Denizli Şube Başkanlığı görevlerinde de bulunan Arslan, “Siyasete Adanan Hayat” adlı bir kitap kaleme aldı.

2014 yerel seçimlerinde CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan, 25. ve 26. dönemlerde Denizli milletvekili seçilen Arslan, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeliği yaptı. Arslan, 27. dönemde yeniden Denizli Milletvekili seçildi. Arslan, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Ç.P.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ