Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu

Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu
  • 10.05.2019
  • Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu için yorumlar kapalı
  • 264 kez okundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu himayesinde Güneydoğu ve Karadeniz illeri arasında başlatılan kardeşlik projesi kapsamında önemli çalışmalara imza atan Trabzon Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi , “Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu” projesi kapsamında üniversiteli öğrencilere buluşarak söyleşiler gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde “Bir Kardeşlik Türküsü Anadolu” projesi kapsamındaSiirt Üniversitesi’ne giden Külekçi projenin önemi hakkında açıklamalarda bulundu. Külekçi şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin her bölgesi ayrı bir özelliğe ve  güzelliğe sahip.Yeter ki bu güzelliklere sahip çıkalım kıymetini bilelim.Edirne’den Kars’a ,Mardin’den Trabzon’a,  İzmir’den Ağrı’ya muhteşem bir doğa ve tarihi zenginlikleri ile her zaman dünyanın gözbebeği konumunda olduk. Stratejik açıdan elde ettiğimiz birçok avantaj elbet te beraberinde riskleri de getirdi.

Dost var düşman var

Ülkemizdeki birlik ve beraberlik ruhu kardeşlik hukuku elbet birçok ülkenin işine gelmiyor.Her defasında fırsat kollayan bu anlayışa sahip ülkeler pusu kurup bölünmemiz noktasında gayret gösteriyor.Çok şükür ki her defasında bu oyunu bozarak yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.İçeride ve dışarıda Türkiye’nin huzurlu olmasını istemeyenlerin elleri ne kadar tetikte olursa olsun bizim birlikteliğimiz düşman çatlatmaya devam edecek teröre karşı her zamankinden daha çok kararlı ve mücadele içinde olmaya devam edeceğiz.

Hiçbir taviz yok

İster PKK ister FETÖ ister DAİŞ ister diğer örgütler. Hepsi köşeye sıkışmış durumda. Dağlarda temizlik devam ederken şehirlerde de birlik ve beraberliğimizi pekiştirme noktasında birbirinden güzel hizmetler devam ediyor.Şehirlerimizde huzur hakim.Turizmde patlama var.Mardin’den Urfa’ya  bölgedeki otellerde Ekim ayına kadar yer yok. Gönüllere dokunmakalpleri kazanma ve ön yargıları yıkma noktasındaki  bu projeleri çok önemsiyorum. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesinde sevgi köprüleri ve kardeşlik projeleri içinde yer alan biri olarak şahsen çok mutlu ve umut doluyum.Özellikle başta gençlerimiz olmak üzere bölge halkı her şeyin farkında ve ülkesinin yanında.Bölgeyi çok iyi bilen kalemi ve yüreği ile önemli bir misyon yüklenen Yaşar İçen hanımla üniversite gençliği ile buluşmaya devam ediyoruz.

Geçen hafta Siirt Üniversitesinde buluştuk

Bu güzel buluşmaya ev sahipliği yapan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Murat Erman başta olmak üzere dekanlarımıza ve öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimize teşekkür ediyoruzBu hafta içinde de Batman ve Mardin’de üniversite gençliği ile “BİR KARDEŞLİK TÜRKÜSÜ ANADOLU”  başlığı altında bir-araya geleceğiz. Ardından Bingöl, Muş, Hakkari, Şırnak, Bitlis ve Diyarbakır’da üniversite gençliği ile buluşacağız. Üniversite gençliğini çok önemsiyor ve görüşlerini mutlak suretle değerli buluyoruz.Söyleşi ve panellerde onlarla birlikte olmak bize ayrı bir onur veriyor.

Gençler her şeyin farkında

Her türlü kirli oyunları bozacak kadar da yürekliler. Bizlerde onlarla buluşmaya onları dinlemeye ve ortak noktalarda buluşmaya devam edeceğiz.Konuştukça-paylaştıkça-dayanışma içinde oldukça aşılmayacak bir sorun yokYeter ki samimi olalım.Yeter ki ülkenin barışı-kardeşliği-güveni ve huzuru için elimizden geleni yapalım.Bu arada üniversiteler arasında mutlak suretle projeler gerçekleşmeli.15 yaş altı 60 bin çocuğumuzun 22 ilde ağırlandığı “Biz Anadolu’yuz”  projesinde olduğu gibi üniversite gençliği arasında karşılıklı ziyaretler yaparak gönül köprüleri kurulmalı.

Artvin Çoruh Üniversitemizde  bu noktada üzerine düşeni yaparak özellikle doğu ve Güneydoğu bölgesindeki üniversitelerle buluşmalı.

Kardeşliğimizin pekişmesi, farkındalığın oluşması, dayanışma-kaynaşma ve paylaşma adına yapılacak bu buluşma tarihin derinliklerine not düşecektir elbet. Artvin’den bu noktada gerekli desteğin geleceğine inanıyorum.Sayın Artvin Valimiz Yılmaz Doruk’un samimiyetine güveniyorum. Ben inanıyorum ki gereğini yapacaklardır.”

Ç.P

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ