Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Artvin’iz!

Birimiz Hepimiz, Hepimiz Artvin’iz!
  • 14.09.2018
  • Birimiz Hepimiz, Hepimiz Artvin’iz! için yorumlar kapalı
  • 23.111 kez okundu

CHP Artvin önceki il başkanlarından Selim Bilgin ile Artvin ve Ülke meseleleri üzerine konuştuk. Bilgin röportajımıza başlamadan önce bir konunun altını çizmek isterim diyerek başladı.

Bilgin “Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak 2 kere çok şanlıyız neden mi diye sorarsanız çünkü Allah’ın lütfu olarak dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz ikincisi de ülkemizin en güzel ve özel vatan toprağı Artvin de doğmuşuz gururla övünerek Artvinliyiz diyoruz. Bizler için bu büyük şans.

Onun için bu Ülke ve de Artvin’imiz için dün olduğu gibi bugün de yarında ömrümüzün yettiği müddetçe çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Memleketin en büyük sorunu nedir diye sorduk Selim Bilgin şöyle cevaplandırdı:

“Bana göre bugünkü an itibarı ile EKONOMİ derim bu ekonomik bozukluktan el ele vererek dediğim dedik çaldığım düdük demeden hep birlikte ORTAK BİR AKIL İle çıkabiliriz. Ancak daha önemlisi Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek mecburiyetindeyiz,  bu Ülkeye bu memlekete aidiyet ve dayanışma  duygusunu daha fazla geliştirmeliyiz.

Gençlerinin iş bulduğu başka ülkelere gitmek için özel çaba harcamadığı  burada kazanıp yurt dışına sermaye götürme gayretlerinin olmadığı adaletli  bir ortamı yaratmalıyız  Birlik içinde Beraberlik içinde Bunu başarabiliriz. Hiç kimsenin ötekileştirilmediği eşit olarak kardeşçe yaşanılabilir Bir Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz bu güç ülke olarak da millet olarak da  bizde var. Tekrarlıyorum amasız nedensiz Ülke için birbirimize kenetlenerek her zorluğun üstesinden geleceğimize inancım tamdır.

Fedakârlık, toplumun belli kesimlerinden beklenerek sorunların üstesinden gelemeyiz. Herkes taşın altına elini koyarak ama herkes  özveride bulunarak aşılmayacak bir sorunun olamayacağını düşünüyorum ve buna inanıyorum. Ben sizin yerinize de düşünürüm bizimkiler onlar anlayışını bir an önce terletmeliyiz. Biz, birbirimizi seversek birlik olursak hiç bir dış güçmüş oymuş buymuş vız gelir tırıs gider.

Selim BİLGİN e uzun yıllar CHP içerisinde siyaset yapmış eski bir İl başkanı olarak Artvin için düşüncelerini soruyoruz. BİLGİN her Artvinli gibiyim diyor ve ekliyor, “Biz, sevginin Biz Barışın, dostluğun, Biz çağdaş dünyaya,  Aydınlık Geleceğe Özlem duyanların çocuklarıyız Biz, ARTVİNLİYİZ ve bununla da gurur duyuyoruz Biz ARTVİNLİYİZ… TURİZM ve EĞİTİM bizim olmazsa olmazımız. Turizm için alt yapı planlaması yapılmalı çalışmalar var ama çok yavaş ilerliyor.  Ulaşım ve yol Turizm diyorsanız bu işi bitireceksiniz. Şimdi Cankurtaran tüneli açıldı çok da iyi oldu emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ama yetmez yolların mutlak suretle standardı geliştirilmelidir. İlimize Turizm Meslek Anadolu Lisesi ve uygulama oteli kazandırılmalıdır.  Turizm sektörü için eğitimli eleman zorunluluğu ortadadır.  Hali hazırda bile sektörün içindeki girişimci hemşerilerimiz nitelikli eleman eksikliği çekmektedir. Geleceğimiz Turizm de ise de o zaman derelerimizi, göllerimizi, yaylalarımızı, ormanlarımızı gözümüz gibi kollamalıyız, korumalıyız. Bugün itibarı ile  bunu başarmış mıyız hayır tatbiki .

Cerattepe ortada…  Hatila milli parkı,  Kafkasör orada  turizm tamam da  o zaman gereği yapılacak Ormanı kesmeyeceksin, dereyi kurutmayacaksın, yaban hayatını bitirmeyeceksin..  Bu konuda öylem birliği var ancak eylem birliği yok.  Yani söylenen ile uygulama aynı değil…

Eğitim konusunda  Artvin Çoruh Üniversitesi özellikli bir üniversite olmalıdır herhangi bir ildeki  sıradan  bir üniversite olmamalıdır. Tercih edilen üniversite olmalıdır.   Tercih eden kardeşlerimizin de rahat ettiği zorlanmadığı bir yapıda olmalıdır. Örneğin Artvin Çoruh Üniversitesi Coğrafyamız gereği Kafkas ve Karadeniz  ülkelerinin halklarının dillerinin öğretildiği özellikli bir yabancı diller fakültesi ve de bir Üniversite için TIP fakültesi ve yöre insanımız içinde çok faydalı olacak Araştırma hastanesi olmalıdır. Dilerim gelecek yıllar da çok da geç olmadan bunlar gerçekleşir. Örnek vereyim size Karabük ilinde Karabük il nüfusundan çok Üniversite öğrencisi var. Demek ki doğru planlanırsa çekim merkezi olunabiliyor. Bugün Erzurum bir anlamda üniversite sayesinde Erzurum’dur.” Dedi.

Selim Bilgin’e son olarak yerel seçimlerle ilgili düşüncelerini soruyoruz aday olmayı düşünüyor mu soruyoruz?

Uzun yıllar CHP Artvin Çatısı altında çeşitli kademelerde görev yaptım Son olarak Sayın Uğur Bayraktutan’ınmilletvekili olmasıyla  CHP il başkanlığı görevine geldim, üç buçuk yıl   İl başkanlığı yaptım. Önceleri yine milletvekillimiz Sayın Metin Arifağaoğlu’nundanışmanlığını yaptım. Siyasette yeni değilim yeteri kadar tecrübem var. Ayrıca; ben bir belediyeciyim uzun yıllardır belediyecilik ve Artvin konusunda kafa yormuş biriyim. Ben de bu nedenle Artvin için katkı sunacağımı düşündüğüm için Önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday adayıyım. Tabii ki takdir Artvinlinin ve partimizindir.  Önümüzdeki süreçte aday belirleme yöntemi her ne şekilde olursa olsun partimin almış olduğu karara aday adayı olarak uymak zorundayız. Benim şahı düşüncem partiye tüm üyelerimizin oyu ile belirlenmelidir.Öylede olsa böylede olsa Artvin için memleketimiz için çalışmaya devam edeceğim. HER ŞEY ARTVİN İÇİN diyorum.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ