Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Boğa Güreşleri Bugün Kafkasör Yaylasında Başlıyor!

Boğa Güreşleri Bugün Kafkasör Yaylasında Başlıyor!
  • 30.06.2018
  • Boğa Güreşleri Bugün Kafkasör Yaylasında Başlıyor! için yorumlar kapalı
  • 25.068 kez okundu

 Uluslararası 38. Artvin Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivali, 30 Haziran Cumartesi Günü (bugün) Boğa Güreşleri ile devam edecek.

 Artvin’in marka değeri haline gelen Uluslararası 38. Artvin Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivali, 30 Haziran Cumartesi Günü (bugün) saat 09.00’da yapılacak olan boğa güreşleri kuralarının çekilmesi ile devam edecek.

Bu yıl 28 Haziran, 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan Uluslararası 38. Artvin Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivali, 28 Haziran Perşembe Günü Milli İrade Meydanında saat 16.00’de çelenk sunumu ile başladı.

Dr. Kadir Topbaş Bulvarından Halitpaşa Meydanına kadar Kortej Yürüyüşü ve buradan boğaların Kafakasör Yaylasına uğurlanmasıyla devam eden festival, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde fotoğraf sergisi ve kupaların tanıtımı devam etti.

İlk gün ki programının ardından Uluslararası 38. Artvin Kafkasör Kültür Turizm Ve Sanat Festivali, ikinci gününde ise Milli İrade Meydanında muhteşem konserlere ev sahipliği yaptı. Vatandaşlar Grup İsina, Deniz Durmuş, Cemal Çayırcı, Yusuf Güney konserleri ve havai fişek gösterileri ile doyasıya eğlendiler.

 30 Haziran Cumartesi Günü yani bugün ise program şöyle;

 Program Kafkasör Yaylasında saat 09.00’da yapılacak olan boğa güreşlerinin kuralarının çekilmesi ile başlayacak. Saat 10.00 ‘da Deste, ayak, küçük orta, süper baş kategorisi boğa Güreşleri ve ödül töreni, Kafkasör Yaylasında 19.30’da Tanju Coşkun, Grup Kirman ve Bizim Yaşar konserleri ile gün sona erecek.

1 Temmuz Pazar Günü

 Boğa güreşleri saat 09.00’da büyük orta kategorisi, başaltı kategorisi, baş kategorisi güreşleri sonrası ödül töreni ile 38. Uluslararası Artvin Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali son bulacak.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ