Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Bursa’daki Yusufelililerin Futbol Turnuvası’nın Şampiyonu Belli Oldu

Bursa’daki Yusufelililerin Futbol Turnuvası’nın Şampiyonu Belli Oldu
  • 13.12.2019
  • Bursa’daki Yusufelililerin Futbol Turnuvası’nın Şampiyonu Belli Oldu için yorumlar kapalı
  • 23.401 kez okundu

Bursa’da yaşayan Yusufelililerin Köyler arası futbol turnuvasının şampiyonu belli oldu. 15 Eylül 2019 tarihinde başlayan ve yaklaşık 3 ay süren turnuvanın şampiyonu Yüksekoba Köyü Futbol takımı oldu.

15 Eylül 2019 tarihinde; Dokumacılar(Hüngamek), Altıparmak(Barhal), Balalan (Arcıvan), Yarbaşı (Körta), Kirazalan (Hers), Demirkent (Erkinis), Yokuşlu (Nihah), Yüksekoba (Kobak), Bıçakçılar (Küçük Hevek), Narlık (Homhal), Boyalı (Sacveret), Gümüşözü (Ağcut), Çilat, Morkaya (Lök), Çamlıca (Nusuncur), Esenyaka (Zor), Taşkıran (Zapor), Demirkent (Erkinis) köylerinin katılımıyla oluşturulan ve 18 takım ile başlayan köyler arası halısaha futbol turnuvası şölen havasında oynanan final maçı ile sona erdi.

Final maçının akabinde turnuvayı düzenleyen Bursa Yusufelililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleriFahri Gürel, Fazlı Vural, İsmail Yıldırım, Necmettin Uzun ve Emrah Baş ‘a yaklaşık 3 ay süren etkinlikte göstermiş oldukları özveri ve emekleri için Dernek Başkanı Şerafettin Yavuz tarafından teşekkür plaketi verildi.

Daha sonra Bursa Yusufeliler Kültürve Yardımlaşma Derneği yöneticileri ile birlikte Gürsu Belediyesi Başkanı Mustafa Işık, AK Parti Yıldırım İlçe Başkan Yard. Nazım Kara, AK Parti Gürsu İlçe Başkan Yard. Mehmet Üney, Yıldırım Belediyesi Meclis üyesi Ali Çiftçi, Gürsu Belediyesi Meclis üyesi Ali Kuzgun, İl Halk Sağlığı Başkan Yard. Yunuz Arslan, Yüksekoba Köyü Dernek Başkanı Dursun Akan ve dernek yöneticileri, önceki dönem dernek başkanı Muhammed Güven, köy derneklerinin temsilcileri ve hemşerilerimizin katılımı ile ödül töreni yapıldı.

Turnuva şampiyonu Yüksekoba Köyü takımı olurken; Bıçakçılar Köyü, Hüngamek Köyü ve Boyalı Köyü takımları da turnayı sırasıyla 2., 3. ve 4. olarak tamamladı. Dereceye giren takımlarla birlikte en iyi kaleci(Doğukan Torun-Hüngamek), gol kralı(Ahmet Güven-Boyalı) ve en centilmen takım(Çilat) ödülleri de sahiplerine verildi.

Turnuvayı düzenleyen komite üyelerine, Şampiyon olan Yüksekoba Köyü takımına ve dereceye giren takımlara, turnuvaya katılan bütün köy takımlarına ve maçlarda takımları yalnız bırakmayan hemşehrilerimize, Bursa Yusufelililer Derneği Yönetimi olarak teşekkür edildi.

Renkli görüntülerin ve bol mücadeleli maçlara sahne olan turnuva Bursa’da yaşayan Yusufelililerin dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiği güzel bir etkinlik olarak kayıtlara geçti.

Ç.P.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ