Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri
  • 09.10.2019
  • Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri için yorumlar kapalı
  • 108 kez okundu

İl Müftülüğünce  1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu yılkı tema olarak “Cami ve Hayat” olarak Başkanlığımızca belirlendi. Hafta Münasebetiyle Artvin Merkez ve Merkeze bağlı camilerde mevlidi şerif okundu.

İl Müftüsü Hasan Güneş Merkez Camiinde hafta münasebetiyle yaptığı sohbette şu ifadelere yer verdi, “2019 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası 1-7 Ekim Tarihleri arasında birçok etkinliklerle kutlanıyor. Müftülük binasında merkez din görevlileriyle beraber haftanın açılışı gerçekleşti.

İl Müftülüğünce yapılan açıklamada; “Bu yıl camiler haftası boyunca işlenecek tema “Camiler ve Hayat” olarak belirlenmiştir. Bizde Artvin Müftülüğü olarak haftanın konusuna uygun bütün camilerimizde vaaz programları yapılmaktadır.” Denildi.

Müftü  Güneş; bütün inananların birlik içinde kardeşlik bağlarımızın kuvvetlenmesi temennisinde bulundu. Sohbetinde şu ifadelere yer verdi:  “Camiler ve Din Gönüllüleri haftasının görevlilerimize, camiamıza, bütün cemaatimize ve bu güne kadar yeryüzünde Beytullah’ın şubeleri olarak gördüğümüz camilerimize maddi manevi katkıda bulunanlara hayırlı olmasını, bundan sonrada milletimizin ve bütün inananların birlik içinde kardeşlik bağlarımızın kuvvetlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.”

İlkay ÖZDEMİR

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ