Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Canpolat Engelliler Haftası Mesajı Yayınladı

Canpolat Engelliler Haftası Mesajı Yayınladı
  • 13.05.2019
  • Canpolat Engelliler Haftası Mesajı Yayınladı için yorumlar kapalı
  • 236 kez okundu

Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat’ın Engelliler Haftası Mesajı yayınladı.

Canpolat’ın Engelliler Haftası Mesajında; “Engelliler Haftası” engelli vatandaşlarımızın bir kez daha hatırlanması, sorunlarının daha yakından dile getirilerek, toplumun dikkatinin çekilmesi ve çözüm yollarının bulunması, önlenebilir nedenlerle oluşan engeller konusunda toplumda yeterli bilincin oluşması açısından önemli haftalardan biridir.

Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması biz idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, onları üretime dâhil ederek toplumda aktif rol üstlendirecek çalışmalar yapmaktır.

Engelli vatandaşlarımız için korumacı değil, onlara fırsat eşitliğini tanıyan bir düşünce ve uygulama içinde olmamız gerekmektedir. İş ve eğitim hayatında olduğu kadar, sosyal hayatta da daha aktif bir yaşam sürmeleri en doğal hakları olan Engelli Vatandaşlarımızın daima yanlarında ve desteğinde olduğumuzu belirterek; 10-16 Mayıs Engelliler Haftasının bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması dileğiyle, Dünya Engelliler Haftasını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

İlkay ÖZDEMİR

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ