Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

CHP Artvin il Başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu İstifaya Çağırdı

CHP Artvin il Başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu İstifaya Çağırdı
  • 02.07.2018
  • CHP Artvin il Başkanı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu İstifaya Çağırdı için yorumlar kapalı
  • 2.225 kez okundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP’lilerin bundan sonra şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili talimat verdiğini söylemesinin ardından bir tepkide CHP Artvin İl Başkanlığından geldi.

CHP il binasında düzenlenen basın açıklamasın CHP Artvin Milletvekili Av.Uğur Bayraktutan, İl Başkanı Ahmet Biber, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Kadın Kolları Başkanı  Gülşen Kurul ve partililer katıldı.

İl Başkanı Ahmet Biber  burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Valilere, CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz, siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış, soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama, eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu, Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır” dedi.

Biber ayıca; ”Dün PKK’nın temsilcilerini Habur ’ da karşılayanlar, Diyarbakır’da şölenler düzenleyenler,  bugün bizi PKK ile yan yana getirmeye çalışıyorlar. Bunu hiçbir şekilde kabul etmek etmiyoruz ama ülkeyi getirdikleri durum belli. Biz Suriye dediğimiz, iç savaş olarak yaşanan bir ülkeden 4 bin ton patates alıyoruz. Biz huzurlu ülke dedikleri Türkiye patatesi Suriye’den alıyor. Türkiye’nin bu halini gizlemek için, hedefe cumhuriyet halk partisini koydular. Buna hep birlikte karşı koymak zorundayız” diyerek sözlerine son verdi

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ