Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztırak Ardanuç’ta

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztırak Ardanuç’ta
  • 09.03.2019
  • CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztırak Ardanuç’ta için yorumlar kapalı
  • 164 kez okundu

Ardanuç Belediyesi tarafından yapılan iş hanı açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Ekonomist Faik Öztrak katıldı.

Ardanuç’ta dördüncüsü yapılan iş hanının da açılışı yapıldı. İlki 1975’lerde, ikincisi 80’lerde, üçüncüsü 2009’da ve dördüncüsü de 2019’da hizmete açıldı. Açılış törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Ekonomist Faik Öztrak, CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu, CHP İL Başkanı Ahmet Biber, İyi Parti İl Başkanı Necat kaşıkçı, Hopa Belediye Başkan Adayı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, Murgul Belediye Başkan Adayı Erkan Şeyhoğlu, Şavşat Belediye Başkan Adayı Nihat Acar ve Ardanuç Halkı katıldı. Açılış töreninde katılım yüksek olunca tören miting alanına döndü. Beklenenin çok üstünde katılım olması nedeniyle hava koşullarından dolayı Aşık Efkari Salonuna alınan tören, bu nedenle dışarıya alınmak zorunda kalındı.

Açılış töreni Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı. İlk konuşmayı Ev sahibi Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir yaptı. Demir kısa tuttuğu konuşmasında katılımından dolayı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztırak’a teşekkür etti; Demir,“Ardanuç, 1945 yılından beri 4. İşhanını açıyor. İlki 1974 yılında dönemin Belediye Başkanı Fahrettin Acar tarafından yapıldı. İkincisi 80’lerde yapıldı. Üçüncüsünü 2009’da yapıldı. 4. cüsü2019 yılında bugünkü törenle hizmete giriyor. Yeni bir seçimin arifesindeyiz. A Ardanuçlulara diyorlar ki iktidarı seçin, çok hizmet alın. Rakibim, arkadaşım 40 proje ile geldiğini söylüyor. Bu millet size 17 yılda 1 tane proje görevi verdi. 17 yılda dere boyu yolunu yapamadınız. 17 yıllık iktidarınızda 4 başbakan gitti, 40 ten projenize kim inanacak? Kaç hükümet kuruldu, kaç milletvekili geldi geçti, yapabildiniz mi?

Sağda solda konuşuyorlar Başkan en yaptı. Benim yaptıklarım ortadadır. 1 tane dereyolunu yapamayan sizlere sesleniyorum; Size belediyeyi versek ne olacak? Sizin müteahhitleriniz çok!.. Aslında projelerimle ilgili konuşulacak çok şey var. Ardanuç’a müjdelerim var. Bugün zaman kısıtlı ve hava şartları kötü. Genel başkan yardımcımız burada ben konuşmayı kısa tutuyor, geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İşhanı Ardanuç’a Ardanuç halkına, sahiplerine hayırlı olsun. Sağ olun, var olun dedi.

Başkan Yıldırım’ın ardından kısa bir konuşma yapan CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan; “,Bu ne Güzel Ardanuç. Bu ne güzel bir topluluk… Kınamıza hoş geldiniz. Değerli Ardanuçlular, bildiğiniz üzere önceki yıl Ardanuç Belediyesi hizmet binamızın açılışı için genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gelirken terör saldırısına uğradık. Bu nedenle Ardanuç’a karayolu ile gelemedik helikopterle gelmek zorunda kaldık.

Geçen içişleri bakanına dedim Ankara’da, bana siz keyfinizden geldiniz diyor. Yazıklar olsun, bu topraklarda Mustafa Kemal’in koltuğunda oturan genel başkana saldırı yapıldı. Bu sizin eserinizdir hükümete sesleniyorum. Bize diyorlar ki iyi partiyle neden ortaklık yapıyorsunuz. İki ortak paydamız var. Biri Albayrağımız diğeri de sarı saçlı mavi gözlü dev adam, Mustafa Kemal Atatürk. Cumhur Başkanı Artvin’e geldiğinde Artvin Valisi de konuştu. Konuşabilir. Ama orada siyasi propaganda yapıldı. Adayların elleri kaldırıldı. Buna rağmen bir şey demiyorum. Ama Burada aday tanıtım da yapılmıyor, Parti amblemi ve flamalarımız da yok. Bu işhanı Ardanuç’undur. Neden gelmedi? Ardanuç Kaymakamını burada görmek isterdim. . Olsun, Martın sonu bahardır diyor. Hepinize saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, kınamıza hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayarak. Değerli Ardanuçlular bildiğiniz üzere önceki yıl Ardanuç Belediyesi hizmet binamızın açılışı için genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu gelirken terör saldırısına uğradık. Bu nedenle Ardanuç’a karayolu ile gelemedik helikopterle gelmek zorunda kaldık. Geçen içişleri bakanına dedim Ankara’da, bana siz keyfinizden geldiniz diyor. Yazıklar olsun, bu topraklarda Mustafa Kemal’in koltuğunda oturan genel başkana da saldırı yapıldı. Bu sizin eserinizdir hükümete sesleniyorum. Biz diyorlar ki iyi partiyle neden ortaklık yapıyorsunuz. İki ortak paydamız var. Biri Albayrağımız diğeri de sarı saçlı mavi gözlü dev adam.

İnsanı Gelişömişlikte 30 İlçenin 19’u CHP’li!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak: ‘Türkiye’de insani gelişmişliğin dünya standartlarında en yüksek seviyede olduğu 30 ilçe var. Bu 30 ilçenin 19’u Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. Yani belediyecilik bizim işimiz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Türkiye’de insani gelişmişliğin dünya standartlarında en yüksek seviyede olduğu 30 ilçe var. Bu 30 ilçenin 19’u Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. Yani belediyecilik bizim işimiz.” dedi.

Öztrak, Ardanuç Belediyesince yaptırılan işhanının açılış töreninde yaptığı konuşmada, İnsani Gelişme Vakfının, Birleşmiş Milletlerin insani gelişmişlik endeksine göre, Türkiye’deki ilçeleri değerlendirdiğini söyledi.

Vakfın, ilçeleri insani gelişmişliğe göre ele aldığını ifade eden Öztrak, “Türkiye’de insani gelişmişliğin dünya standartlarında en yüksek seviyede olduğu 30 ilçe var. Bu 30 ilçenin 19’u Cumhuriyet Halk Partili belediyeler tarafından yönetiliyor. Yani belediyecilik bizim işimiz. AKP’li belediyecilik anlayışı iflas etmiştir.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna, Artvin’in Şavşat ilçesinde, PKK’lı teröristlerce yapılan saldırıyı anımsatan Öztrak, şöyle devam etti:

“İşte o suikasta uğrayan Genel Başkanımıza, onun partisine, bu partiye destek olan sizlere, bu parti ile seçimlere iş birliği içinde giden İYİ Parti’ye, bizim yakın durduğumuz Saadet Partisine, bizimle beraber olan Demokrat Parti’ye, bu ülkenin Cumhurbaşkanı gömleği giymiş parti Genel Başkanı sabahtan akşama kadar terörist diyor. Anayasaya göre cumhurbaşkanı milletin birliğini sağlamakla görevlidir. Şimdi Cumhurbaşkanı gömleğinin altına sığınmış Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı çıkmış bu milletin içine nifakın daniskasını sokuyor. Onların ittifakının adı nifak ittifakıdır. Milletin içine nifak sokmakla meşguller. Her gün bizi bölmeye çalışıyorlar.”

Millet İttifakı olarak sandıkta çok büyük bir ittifak gerçekleştireceklerini dile getiren Öztrak, “Bunun için biz beraberliğimize iş birliği dedik, sandıktaki milletin ittifakı olacak. 31 Mart sonrası, yani martın sonu bahar olacak.” ifadesini kullandı.

Sebze ve meyve fiyatlarının başını alıp gittiğini öne süren Öztrak, şunları kaydetti:

“Fiyatları düşürmek için tanzim kuyruklarına başladılar. Tanzim satış bizim işimiz. Benim belediyelerimin tanzim satış mağazaları hem üreticinin hem tüketicinin yüzünü güldürüyor. Benim belediyelerimin tanzim satış mağazalarında ucuz mal var, kuyruk yok. Bunların tanzim satış mağazalarında kuyruk var. ‘Bu kuyruk ne?’ diye soruyoruz, diyorlar ki ‘Varlık kuyruğu’. Varlığın kuyruğu olmaz, yoksulluğun kuyruğu olur. 31 Mart’tan sonra Türkiye’yi Cumhuriyet Halk Partili, İYİ Parti’li, yani Millet İttifakı’nın belediyeleri yönetecek.”

Ardanuç’un, CHP’nin Artvin’deki kalelerinden biri olduğunu belirten Öztrak, “Ardanuç, Beylikdüzü’nün kardeş belediyesi. Şu anki Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacak mı? Olacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm gücüyle Ardanuç’un yanında olmaya devam edecek. Yıldırım Demir başkanımı sizlere emanet ediyorum. 1 Nisan günü Ardanuç’a bahar gelecek. CHP’nin çağdaş, modern belediyecilik anlayışı burada eserlerine eser katmaya devam edecek.” dedi.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Ekonomist Faik Öztrak ve ilçe kadın kolları başkanlarını katılımıyla i hanının kurdalesikesildi .

Ç.P.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ