Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Dinç, İnfaz Paketi Taslağını Eleştirdi!

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Dinç, İnfaz Paketi Taslağını Eleştirdi!
  • 02.04.2020
  • CHP Kadın Kolları İl Başkanı Dinç, İnfaz Paketi Taslağını Eleştirdi! için yorumlar kapalı
  • 23.313 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, infaz paketi taslağına cinsel istismar suçlarına indirim maddesinin eklenmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

CHP İl Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, infaz paketi taslağında değişikliği gidilerek cinsel istismar suçlarına indirim maddesinin eklenmesine ilişkin açıklama yaparak, infaz süresinde öngörülen bu indirimlerin kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı suçu faillerine cesaret vereceğinin ve bu suçu teşvik edeceğinin bilindiğini vurguladı.

Bir süredir gündemde olan infaz indirimini içeren yargı paketiyle ilgili çalışmaların Korona Virüs kapsamında cezaevlerinin boşaltılması amacıyla hızlandırıldığını dile getiren Dinç, “Nihayetinde aralarında Ceza Kanunu ve Ceza Muhalemeleri Kanunu’nun da bulunduğu bir dizi kanunda değişiklik öngören tasarının taslak metni başına yansımıştır. Evde kal çağrısı, ev içi şiddete karşı kadınlar ve çocuklar için acil önlem alma yükümlülüğü gerektirir” dedi.

Olağanüstü bir hâl görüntüsüyle ilk akla gelenin yeniden cinsel suçlar ve dolayısıyla çocuğa yönelik cinsel istismarın infazında indirim olmasının kabul edilemez olduğunu söyleyen Dinç, “Cezaevlerinde sağlık önlemi almak iktidarın görevidir, bunu bahane ederek başta çocuklar olmak üzere toplum sağlığı, hayatlarımız bir kez daha tehdit edilemez. Cinsel suçlar hayatımızı tehdit ediyor, her gün bir kadın ölüm haberini aldığımız günlerde özellikle tüm dünyada karantina altında kadına yönelik şiddetin arttığı bir gerçekten cinsel suçlara yönelik affın tartışılması tüm kadınları tehdit etmektedir” diyerek açıklamasını cinsel suçta indirimin kapsamı ne olursa olsun kabul edilemeyeceğini dile getirerek bitirdi.

Ç.P.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ