Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

ÇORUH EDAŞ 350 NOKTADA YATIRIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

ÇORUH EDAŞ 350 NOKTADA YATIRIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
  • 31.12.2020
  • ÇORUH EDAŞ 350 NOKTADA YATIRIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
  • 5.023 kez okundu

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ),2020 yılında Covis-19 salgınına rağmen Artvin merkez ve ilçelerinde 350 noktada bakım-onarım ve yatırım faaliyetlerine devam ettiğini açıkladı. Çoruh EDAŞ son olarak, Artvin’in ŞavşatilçesindekiÇiftlik Köyü’nde zaman içerisinde artan yapılaşma ve salgın sürecinin meydana getirdiği enerji ihtiyacını karşılamak için ek trafo yatırımını gerçekleştirdi…

Artvin’in Şavşat ilçesindekinüfus ve hane sayısı en yüksek köylerinden Çiftlik Köyü’ne,artan yapılaşma ve salgın sürecinin meydana getirdiği enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü tarafından planlanan ilave trafo postası tesis edilerek hizmete açıldı.

Tesis edilen trafo ile köy sınırlarındaki trafo sayısını 2’ye çıkarttığını belirten Çoruh EDAŞ, yeni trafo ile 50 hanenin daha enerji ihtiyacını karşılarken hizmet kalitesinin arttırılmasıyla kesintisiz enerji sunmayıhedefliyor.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü “Artvin ili ve ilçelerinde 350 noktada yapılan şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke tesisi ve aydınlatmaçalışmalarıyla kesintisiz enerji hizmeti sağlamayı ve hizmet kalitesini her geçen gün artırmayı amaçlıyoruz.Elektrik şebekelerindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi maksadıyla yatırım programımız kapsamında merkez ve ilçelerin ihtiyaçlarına özel projelerle çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ