Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

ÇORUH EDAŞ’TAN 2 BİN METRE YÜKSEKLİKTE YATIRIM ÇALIŞMASI

ÇORUH EDAŞ’TAN 2 BİN METRE YÜKSEKLİKTE YATIRIM ÇALIŞMASI
  • 31.12.2020
  • ÇORUH EDAŞ’TAN 2 BİN METRE YÜKSEKLİKTE YATIRIM ÇALIŞMASI için yorumlar kapalı
  • 5.036 kez okundu

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 2020 yılının son yatırım çalışmalarına kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti için tüm hızıyla devam ediyor. Şebekelerde bakım – onarım ve yenileme çalışmalarına aralıksız devam eden Çoruh EDAŞ son olarak, Artvin’in Yusufeli İlçesi Yamaçüstü Köyü’ne bağlı 2 bin rakımlı Yuvalı Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamış şebekeyi yeniledi…

2020 yılı yatırım çalışmalarına kar, kış demeden devam eden Çoruh EDAŞ, Artvin’de Yusufeli İlçesi Yamaçüstü Köyü’ne bağlı 2 bin rakımlı Yuvalı Mahallesi’nde ekonomik ömrünü tamamlamışşebekenin yatırım çalışmalarını bir ay gibi kısa bir sürede tamamladı.

Kasım ayında başlanan çalışmayla Çoruh EDAŞ, toplamda 60 elektrik direği ve 2kilometre uzunluğundaki iletkenin montajını yaparak bölgedeki ağaç direk ve açık iletkenli elektrik şebekesinin plastik izoleli askı telli alüminyum havai iletkene dönüştürülmesini sağladı.

Yuvalı Mahallesi’nin yüksek rakımlı ve kış aylarında karlı gün sayısının fazla olması sebebiyle yapılan yatırım çalışması kesintisiz elektrik enerjisi açısından büyük önem taşıyor.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü “Artvin ili ve ilçelerinde,elektrik şebekelerindeki hizmet kalitesinin yükseltilmesi maksadıyla yatırım programımız kapsamında aralıksız çalışıyoruz. İhtiyaçlaraözel hazırladığımız projelerleşebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke tesisi ve aydınlatmaçalışmalarını hız kesmeden sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ