Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinden Bilgilendirme

Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinden Bilgilendirme
  • 11.06.2019
  • Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim Şirketinden Bilgilendirme için yorumlar kapalı
  • 151 kez okundu

Çoruh Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi geçtiğimiz günlerde Artvin Merkez Çarşı içerisinde elektriklerin kesilmesine ilişkin bir açıklamada bulunarak konuya açıklık getirerek gösterilen sabırdan dolayı abonelere teşekkür edildi.

Konuyla ilgili olarak şirket tarafından yapılan açıklamada; “ 7 Haziran 2019 Cuma günü saat 10:30 civarında Artvin İli Merkez İlçesine bağlı Çarşı, Çamlık ve Yeni Mahalledeki tüketicilerimizi etkileyen elektrik kesintisine hızla müdahalede bulunarak Artvin Devlet Hastanesi virajındaki 9 numaralı dağıtım merkezinde hücre hasarı meydana geldiği tespit edilmiş olup zaman kaybetmeden alternatif hatlar üzerinden saat 11:00’da ilgili yerlere elektrik verilmiştir.

Çarşı Mahallesinin bir kısmındaki tüketicilerimizin (Valilik Binası çevresi) halen elektriğinin olmadığı anlaşılmış olup yapılan kontrollerde Valilik Binası çevresine elektrik dağıtımı sağlayan Defterdarlık Binasının ( Aksakaloğlu İşhanı ) altında bulunan 630 kVA’lık trafomuzun arızalandığı tespit edilmiştir. Hızlı aksiyon neticesinde emniyet güçleri ile irtibata geçerek ilgili yerin girişindeki araçlar kaldırttırılmış, eşzamanlı olarak Artvin İl Müdürlüğümüz ambarı açılarak forklift ve yeni trafo nakil işlemleri yürütülmüştür.

Trafomuzun bulunduğu yer bina altı olduğundan trafonun değişimi vinç ile yapılamamış olup personellerimizin özverili çalışmaları ile 15:00’da tamamlanabilmiştir.

8 Haziran 2019 Cumartesi günü sabah saat 05:30 sıralarında Çarşı Mahallesi Valilik Binası çevresinde arıza olduğuna dair ihbar alınmış olup ekiplerimiz anında bölgeye yönlendirilmiştir. Meydana gelen teknik arıza sonucu trafo değiştirilerek saat 10:00 civarı tekrardan ilgili bölgeye elektrik verilmiştir.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak bazı tüketicilerimizin öngörülemeyen arıza kaynaklı bu kesintilerin planlı olarak yapıldığına dair sosyal mecralarda paylaşımlar yaptığını görmüş bulunmaktayız.  Üzülerek takip ettiğimiz paylaşımlar sonrasında Artvin İl Müdürlüğümüzde çalışan tüm personellerimiz ve 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezimiz konu ile ilgili 7/24 bilgi aktarımı sağlamıştır.

Belirtmek isteriz ki;

7 Haziran 2019 tarihinde Çarşı Mahallesi (Valilik binası ve çevresi hariç), Yeni Mahalle ve Çamlık Mahallelerine yarım saat,

7 Haziran 2019 tarihinde Çarşı Mahallesi Valilik Binası çevresinde öngörülemeyen trafo arızası sebebiyle dört buçuk saat,

8 Haziran 2019 tarihinde Çarşı Mahallesi Valilik Binası çevresinde öngörülemeyen trafo arızası sebebiyle dört buçuk saat elektrik kesintisi yaşanmıştır.

Kesintilere hızlı müdahalede bulunan personellerimize, kesintilere sebep olan arızaların onarımı sırasında desteklerini esirgemeyen Artvin Belediyesi ve Artvin Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra anlayışı için değerli tüketicilerimize teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verildi.

Ç.P

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ