Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

DEMİRHAN ELÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI

DEMİRHAN ELÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI
  • 11.03.2019
  • DEMİRHAN ELÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI için yorumlar kapalı
  • 273 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, 31 Mart Yerel seçimlere çok kısa süre kala projelerini açıkladı.  Projelerini kalabalık bir katlım ile açıklayan Elçin,  tüm projelerinin uygulanabilir ve gerçekçi olduğunu söyledi.

Elçin’in proje tanıtım programına CHP Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Yunus Emre,  CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin eski Milletvekili  Metin Arifağaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Yeşil Artvin Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şeref Öngüner,   ADD Artvin Şubesi Başkanı Av. Ayla Varan,  İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, ÖDP İl Başkanı Sercan Dede, CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Özkan,  Şoförler Odası Eski Başkanı Ahmet Alpaslan,  Şoförler Odası Başkan Yardımcısı ve 33 Nolu Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız, Artvin 78’liler Dernek Başkanı Seyfettin Altıkulaç,Halkevleri Artvin Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş,Belediye Meclis Üyeleri  Tahsin Arslan, Nermin  Albayrak,Sinan  Saraç,  Akın Dede, Cemal Bekçi,  Ayhan Keskin,  OR- KOOP Başkanı Hasan Yaşar,  CHP Borçka İlçe Başkanı Recep Özçelik,  CHP Murgul İlçe Başkanı Mehmet Durmuş,Millet İttifakı bileşenleri katıldı.

CHP merkez ilçe başkanı Cüneyt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı programda ilk olarak kürsüye 24. Dönem CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu çıktı. Arifağaoğlu, konuşmasında,”Huzurlu, mutlu bir belediye birlik içinde bir Artvin1999 seçimlerinde baraj sorunları konuşuluyordu.  O zaman bile belediyeyi vermedik 1950’den beri Artvin’de 2 kez kaybetmişiz. Bir SHP- CHP birbirimizi yedik. Birde rahmetli Emin Özgün zamanında hatalar yaptık. Artı o hataları yapmayacağız. Bu birlik ve beraberliğimizi devam ettirelim.  Arkadan gelen gençler devam ettirelim. Biz küçük bir ilin çocuklarıyız. Yıllar önce göçe den bir aileni çocuğu kendisini Koceli’nde kabul ettiriyor.  Bizimle olan bağını kesmedi. Seçim startı verildi ben ve Uğur bey üstümüze düşeni yaptık. Milletvekili yaptık. Her ne kadarİstanbul milletvekiliyse de Artvin Milletvekilidir.31 Mart’ta sarı kartlar cebinizde dursun. İktidara göstereceğiz devri iktidara haddini bildirmek ortak hedefimiz oldun. 31 Mart’ta Demirhan Elçin Belediye Başkanı olsun” dedi.

Ardından kürsüye CHP Artvin İl Başkan Ahmet Biber çıktı. Biber konuşmasında” Sayın Genel Başkan Yardımcımız Yunus Emre beye hoş geldiniz diyorum. Önce Artvin, sonra İstanbul milletvekili. Artvin çok değerli insan yetiştiriyor. Yunus Emre beyin bu aşamalarında gurur  duyuyoruz.  Bu salonu hazırlayan gençlik kollarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizim her etkinliğimizi duyuran basın mensuplarına da özellikle teşekkür ediyorum. 31 Mart yaklaşıyor. 31 Mart’a yalnız Artvin’e değil, tüm Türkiye’ye bahar gelecek. Artvin’de Demirhan  başkanımız  bu seçimi açık ara alacak.  Artık bu gidişe dur demeliyiz. Şunu biliyoruz. 31 Mart seçimler, bir dönüm noktası gibi. Bu gidişe durdemek zorundayız. Onun içinde 20 gün içinde dur durak bilmeden beraberce sen ben demeden açık farkla almak zorundayız. Yalnız belediye seçimlerini almayacağız. Aynı zamanda il genel meclisinde çoğunlu almak zorundayız.

Şunu görüyorum ki tüm arkadaşlarımız buradaki dostlar hepimiz inandık ki 31 Mart’ta tüm belediyeleri almak için uğraşıyoruz. Tüm belediyeleri alacağız. Hepimizin başarısı olacak. Başaracağız, başaracağız” dedi.

BELEDİYEDE ÇALIŞANLARN HİÇ BİRİ ASLA MAĞDUR EDİLMEYECEK. BU BİR YAZILI TAHHÜTTÜR

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ise;” Hepiniz kınamıza hoş geldiniz. Aldığımız terbiye şudur Genelbaşkanın olduğu yerde konuşma yapmam. 2 şeye değineceğim. Diyorlar ki CHP belediye başkanı seçilirse merkezi hükümet olarak çalıştırmayacağız diyorlar. CHP büyükşehirleri alıyor.  Kardeş belediyecilik diye bir projemiz kardeş belediyelerle Artvin’i ihya edeceğiz.  Böyle bir mağduriyeti yaşatmayacağız. 2. Si de Artvin belediyesinde çalışan hiçbir emekçinin ekmeğiyle oynamayacağız. Oynarsak haram olsun. Yazılı taahhüttebulunuyorum.   Bu ara propagandaya kimse inanmasın. Ayrıca İYİ Parti’ye şükranlarımı arz ediyorum. 2 gün önce telefonla Genel başkan yardımcımız Yunus Emre’yi aradım Derhal dedi ve geldi.  Kendisine teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre ise,”Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, “2017 Nisan’ında gerçekleştirilen anayasa değişikliği ile ne yazık ki ülkemiz demokrasiden uzaklaştı. Tek adam rejimi, tek adam dikta yönetimi, bir deli gömleği Türkiye’ye giydirilmeye çalışılıyor.” dedi.

Rejim tasarımının en önemli unsurlarından birisinin, halkının yönetime hesap sorabilmesine engel olmak olduğunu savunan Emre, “Halkının önüne 5 yılda bir sandık koyuluyor. Başkanlık rejiminin birçok örneğinde olduğu gibi, parlamento ve başkanlık oylaması farklı zamanlarda yapılmıyor. Türkiye’de aynı gün yapılıyor. Bunun arkasında halka hesap vermeyen bir yönetim kurma anlayışı var.” diye konuştu.

Yönetimin halka hesap vermesi gerektiğini kaydeden Emre, “Soğanın, salatalığın, tanzim satış kuyruğu içinde sınırlı kiloyla alınabildiği bir dönemden geçiyoruz. Hayat pahalılığının ve işsizliğin alıp başını yürüdüğü bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’yi böyle sorunlarla karşı karşıya bırakan yönetim doğal olarak halka hasep vermek istemiyor. Önümüzdeki seçimler bu hesabı sorabilmenin en kritik durağıdır.” dedi.

Emre, CHP’nin yurttaşları bir birinden ayırmayan temel bir anlayışa sahip olduğunu, Millet İttifakı kapsamında partilerdeki insanlarda da bu anlayışın olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Kimseyi ayırmayan tüm seçmenleri kucaklayan zihniyet ile iktidarda bulunan zihniyet arasında çok köklü bir farklılık var. Cumhurbaşkanı çıkıyor diyor ki, “Millet burada”. Birde diyor ki “Geri kalanlar var. Onlar zillet, onlar illet”. Cumhurbaşkanın il il meydan meydan gezerek, kendisine oy vermeyen, farklı siyasi siyasi görüşleri, kanaatleri olan yurttaşlarına reva gördüğü muamele bu. İllet ittifakı, zillet ittifakı. Önümüzdeki seçimler bu zihniyet ile hiç kimseyi bir birinden ayırmayan bir zihniyet arasındaki seçimdir. Şuna karar vereceğiz. Vergisini ödeyen, yasalara saygılı, vazifesini, yapan yurttaşları suçlu olarak göstermek isteyen, illet diyen, zillet diyen bir cumhurbaşkanına itirazımızı yükseltebileceğim bir seçim olacak bu seçimler.”

Siyasetin günlük sorunların, yurttaşların sorunlarının çözümünün hayata geçirilme alanı olduğunu kaydeden Emre, “1994’ten beri İstanbul’u yöneten zihniyetin İstanbul’u karşı karşıya bıraktığı manzarayı üzülerek görüyorum. 15 dakikalık yağmur yağsa bir yerden bir yere gidemiyorsun. Ailenizle, çocuklarınızla bir şehirde sahip olmanız gereken temel bir takım imkanlara sahip olamıyorsunuz. Hemen herkes kapalı güvenlikli sitelere kaçıyor. Böyle bir İstanbul manzarasıyla karşı karşıyayız. Seçimlerin bir önemli özelliği de bu sorunların bir çözümünün olduğunu seçmelere göstermek, iktidara gelerek, o meseleleri çözmek.” ifadelere yer yerdi.

Artvin’deki ittifak ve birlikteliğin alkışlanmayı hak ettiğini kaydeden Emre, “Demirhan Elçin ve yönetiminin Artvin’e çok yakışacağını düşünüyorum. Bizim partimizin ve ittifakımızın bir kimliği ve zihniyeti var. Bu zihniyet Atatürk’ün değerlerini, çağdaşlığı, bilimi, demokrasiyi, sosyal adaleti, insanları kutuplaştırmamayı, bölmemeyi temel alan bir zihniyet. Bu unsurların, Artvinli kimliğinin de temel unsurları olduğunu düşünüyorum. Artvinliler bütün coğrafi zorluklara rağmen çocuklarına iyi eğitim vermeye özen göstermiş, kimseyi ayırmamış, insanları kucaklama gayreti içinde olmuş, Atatürk’e vatana, bayrağa, millete büyük bir sadakatle, bağlı bir topluluk.” diye konuştu.

Yunus Emre’nin konuşmasının ardından,   31 Mart’ta  görevleri sona erecek olan Belediye meclis üyelerine plaket  verildi.

Son olarak CHP Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin projelerini tanıttı. Elçin, “ Artvin’de Millet ittifakı kazanacak zillet diyenler yerin dibine girecek. Seçilecek bir belediye başkanı yerine seçilmiş bir belediye başkan olarak yapamayacağım hiçbir şeyi vaat olarak sunmuyorum. Belediye başkanı 5 yıl önce vaat ettiği projeleri hayal oldu, bulut gibi kayboldu. Söz verip yerine getirmeyenlere, yalan söyleyenlere gerekli cezayı verecektir. Artvin’in zaman geçirmeden sizlere ev ev seçim çalışması yapmaya davet ediyorum. Ben belediyeçalışanlarının amiri, başkanı değil,  ağabeyi olacağım. İşçinin emeğini ödemeden belediyenin elektrik borcunu ödemeyeceğim.  Hani Rahmetli Özgün diyordu ya, bu işçilere dokunanlar beni karşısında bulur diye Ben de diyorum ki bu çalışanlarımız ister Kocatepe almış olsun, isterSeracettin Yazan ağabeyin aldığı olsun. Kimsenin ekmeğiyle oynayamayacağız.

Çözüm merkezi kuracağız. Esnafıyla rekabet etmeyen bir belediye, İş dünyasına destek olan belediye olacağız. Şehir Merkezini canlandıracağız. Trafik ve Otopark sorunu 1 yıl içinde çözeceğiz. AVM Kavşağının düzenlemesini yapacağız. Renkli Asfalt yolları yapacağız. Haypet’in kentsel dönüşümünü başlatacağız. Süt Hayvancılığını destekleyeceğiz.  Halk Süt Merkezi açacağız. Üretim ve Kalkınma Kooperatifleriyle Artvin’eiş kapısı açacağız. Küçükbaş hayvancılığını destekleyeceğiz, Artvin Dönerini marka yapacağız.  Şeffaf ve Halkçı olacağız.  Sosyal yardımlar artarak devam edecek. Belediye çalışanları işe gelirken mutlu, giderken huzurlu olacak. Engelleri Kaldıracağız. Evlere sağlık götüreceğiz.Milli Bayramlarımızı Milli Şuurumuza yakışır şekilde coşkuyla kutlayacağız.  Belediye nikahıyla evlenen çiftlere tam cumhuriyet altını hediye edeceğiz.  Ramazan  Ayı etkinliklerimizle fark yaratacağız. Her mahalleye  hijyenik kurban kesim yerleri inşa edeceğiz.   Bebek bakım evleri açacağız.  Çocuklarımıza daha fazla, daha güvenli oyun alanları sunacağız.  Çocuklarımızı gündüz bakım evlerimizde okula hazırlayacağız.   Öğrencilerimize ve gençlerimize ücretsiz sosyal etkinlikler merkezi kuracağız.  Gençlerimize özgür internet alanları sunacağız. Üniversite öğrencilerimizin ulaşım sorunu kalmayacak. İhtiyaç sahipleri öğrencilerimizi karşılıksız destekyeceğiz.  Sporları ve Amatör spor kulüplerini destekleyeceğiz. Turizme sonuç odaklı destek sunacağız. Kültür geziler düzenleyeceğiz. Artvin’e Kongre ve Kültür Merkezi kazandıracağız.  Artvin evi ve Kent müzesi açacağız. Şehir hamamı açacağız”diye konuştu.

Proje tanıtım sunumunun ardından program son buldu.

Ç.P

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ