Demokrat Çoruh Gazete ve Matbaası -

Doğa’da Öğreniyorum Projesi Hopa Ekibi İle Start Aldı

Doğa’da Öğreniyorum Projesi Hopa Ekibi İle Start Aldı
  • 10.07.2019
  • Doğa’da Öğreniyorum Projesi Hopa Ekibi İle Start Aldı için yorumlar kapalı
  • 406 kez okundu

Artvin Valiliği, Artvin İl milli Eğitim Müdürlüğü ve Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Doğada Öğreniyorum” projesi Hopa ile başladı.

 Artvin Valiliği, Artvin İl milli Eğitim Müdürlüğü ve Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Doğada Öğreniyorum” projesi Hopa ile başladı.

Kamp öncesi aylar süren çalışma sonucu Tütünlü YİBO, her hafta Artvin merkez ve 8 ilçeden 50 şer öğrenci ve refakatçı öğretmenleri bünyesinde ağırlamak üzere Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önderliğinde hazır hale getirildi.

Kampın ilk etkinliği Ardanuç Kaymakamı Sayın M Furkan Sancaktutar,  Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve şube müdürlerinin katılımıyla başladı.1. Gün etkinlikleri olarak öğrenciler kamp alanında çeşitli spor aktiviteleri, ebru çalışması, yaratıcı drama, fen bilgisi etkinlikleri ve doğa yürüyüşü yaptılar. Akşam yemeğinden sonra ise kimi öğrenciler kamp ateşi başında söylenen şarkılarla eğlenirken, kimileri ise kamp alanında açık hava sinemasında film izlemenin keyfini yaşadılar.

Kampın ikinci gününde Ardanuç Kaymakamı Sayın M. Furkan Sancaktutar ve eşleri, Hopa Kaymakamı Sayın Abdurrezzak Canpolat ve eşleri, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Ardanuç İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve şube müdürlerinin katılımıyla Ardanuç’un Dalahet yaylasında Ardanuç gençlik merkezinden gençlik liderlerinin eşliğinde çeşitli oyunlar oynandı, horon tepildi, yayla etkinliğinin sonrasında, Artvin İl Emniyet Müdürlüğünden Siber suçlarla mücadele ekibi kampa gelerek öğrencilere güvenli internet ve sosyal medya kullanımı ile ilgili sunum yapıp sohbet ettiler.

İkinci günün akşamında yine öğrencilerkamp ateşi yaktılar, şarkılar söylediler ve açık hava sinemasında film izlediler. Kampımızın üçüncü günü öğrencileryine sabah sporuyla güne başladılar, teleskopla güneşi gözlemlediler ve çeşitli etkinliklerde bulundular, daha sonra Ardanuç kalesi ve civarı, Şavşat Karagöl, Ardahan ve Bilbilan yaylasını gezdiler.  Gezi dönüşü kamp alanına dönen öğrencilerimiz kamp ateşi etrafında şarkılar söylemeyi ve film izlemeyi ihmal etmediler.

Kampımızın son günü olan dördüncü gün öğrenciler sabah sporundan sonra Kamp alanına gelen Ardanuç İlçe milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Saraç ile sohbet ettikten sonra kampta katılan öğrencilere madalyaları takdim edildi ve kitap hediye edildi. Madalya töreninden sonra çekilen toplu fotoğraflarla öğle yemeğinden sonra kamp alanından ayrıldı. Hopa’ya dönerken Ardanuç kanyonunu es geçmeyen öğrenciler Kanyonun ihtişamına kapılarak evlerine döndüler.

Ç.P

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ